Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Вперше в українському парламенті: Економічний комітет ВРУ провів спільне засідання з комітетом литовського Сейму

  • 470
Вперше в українському парламенті: Економічний комітет ВРУ провів спільне засідання з комітетом литовського Сейму

Комітет з питань економічного розвитку Верховної Ради України провів спільне засідання з економічним комітетом Сейму Литовської Республіки. Це перше в історії українського парламенту спільне засідання з комітетом іноземного парламенту. Також українські та литовські депутати разом відвідали Ірпінь і Бучу.

Про це розповіла заступниця голови Комітету з питань економічного розвитку, народна депутатка від «Слуги Народу» Роксолана Підласа.

«Це засідання важливе тим, що дає обговорити не тільки загальнополітичні, але і специфічні економічні питання. Ми говорили про те, що Україна сьогодні потребує дуже практичної допомоги від литовських депутатів. Зокрема, активної адвокації статусу кандидата в члени ЄС серед парламентарів в Австрії, Греції, на Кіпрі; допомоги в пошуку шляхів для розблокування українських портів, зокрема через постачання протикорабельних ракет – інакше на світ чекає голод», – зазначила вона.

Депутати також говорили про вирішення паливної кризи в Україні. Щомісяця наша держава потребує по 300 тисяч тон дизелю та по 120 тисяч тон бензину. До повномасштабного вторгнення рф вітчизняний ринок був дуже залежним від росії та Білорусі: 62% дизелю та 50% бензину постачалося з цих країн. Оскільки з 24 лютого імпорт зупинився, зараз ринок переорієнтовується на нових постачальників із країн ЄС. Поки цей процес не завершився повністю, нам потрібні поставки палива з державних резервів інших країн у вигляді гуманітарної допомоги.

Тому Роксолана Підласа наголосила на необхідності обговорення з урядом Литви питання постачання палива не лише за комерційними контрактами, але і з державних резервів у вигляді гуманітарної допомоги.

«І ще одне з питань, яким я займалась особисто – пришвидшення підписання угоди Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА) для зняття технічних бар’єрів для експорту української промислової продукції, тому що експорт живить економіку», – додає заступниця голови профільного комітету.

У Бучі та Ірпені парламентарі України та Литви говорили про відбудову звільнених територій та інвестиції в Київську область. Один із проектів , який презентувала влада Бучанської громади, – скляний завод. Тільки в цій громаді люди потребують 27 000 квадратних метрів скла для відновлення приміщень.

За результатами засідання члени комітетів підписали спільний Меморандум про взаємодію та співпрацю.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy