Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Володимир Зеленський розповів про план боротьби з COVID-19

  • 2000
Володимир Зеленський розповів про план боротьби з COVID-19

Вакцинація населення та створення нової системи моніторингу біологічних загроз – це пріоритети держави у боротьбі з коронавірусом.

Про це наголосив Президент Володимир Зеленський, відкриваючи Всеукраїнський форум «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді» у Києві.

Перший напрямок плану боротьби з вірусом – вакцинація. Її дорожня карта розроблена для забезпечення належного і рівного доступу до вакцини всіх мешканців України, зазначив глава держави.

«Її головним завданням є охоплення щонайменше половини населення України протягом 21-го та початку 22-го років. Нещодавно нашим головним завданням було забезпечення України достатньою кількістю доз якісної вакцини від провідних міжнародних виробників. Ми домовились про поставку вакцин від Пфайзер, Сіновак, АстраЗенека та Нововакс. Перший етап вакцинації почнеться вже цього місяця, вакцину отримають наші медики, військові та нацгвардійці», – сказав він.

Другий напрямок держави – готовність медичної інфраструктури.

«Ми маємо посилити і створити нові системи моніторингу біологічних загроз (включаючи дослідження за поширенням патогенів в тваринному світі, що мають ризик перекинутися до людей). Маємо створити доступну, зрозумілу та всеосяжну систему моніторингу та прогнозування біологічних загроз», – пояснив Володимир Зеленський.

За його словами, стан медичної системи, яку влада отримала в спадок, за логікою не залишав жодних шансів, аби уникнути колапсу і катастрофи. Медичні засоби та обладнання були дефіцитом, а в Державному резерві ми побачили порожні полиці.

«Однак ми змогли швидко організувати поставки з інших країн, а згодом розгорнули масштабне українське виробництво. Ми підвищили заробітні плати медикам, які протидіють COVID-19, до трьохсот відсотків. А цього року суттєво збільшили виплати всім медичним працівникам всіх рівнів», – сказав він.

Володимир Зеленський наголосив, «результати, які у складних обставинах та за короткий час нам вдалось досягти – доводять, що з першого дня протидії вірусу наші дії були вірними та ефективними». Адже рівень смертності від COVID-19 в Україні нижчий порівняно з багатьма країнами Європи, і Україна довше за інших протрималась і не запроваджувала локдаун.

«А ті обмеження, що діяли в січні, були досить ліберальним, якщо порівнювати з форматами локдауну в Німеччині, Британії, Франції та інших країнах. За цей час нам вдалося збільшити кількість ліжок у лікарнях, і сьогодні 70 відсотків з них вільні. А понад 80% ліжок в Україні забезпечені киснем», – нагадав він.

Окрім того, деражава подбала і про економічну підтримку людей, які через карантин були змушені призупинити роботу.

«Більш ніж пів мільйона українців отримали пряму допомогу від держави на суму 8 тисяч гривень. І це лише один з багатьох інструментів державної підтримки громадян і бізнесу», – підсумував він.

Нагадаємо, у Києві відбувається триденний форум «Коронавірус: виклики та відповіді», перший із низки Всеукраїнських форумів «Україна 30».

Методи протидії поширенню COVID-19 обговорюють представники Офісу Президента, уряду, Верховної Ради, а також міжнародні експерти, представники урядів провідних держав, ВООЗ, ЮНІСЕФ та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Головне завдання Форуму визначити стратегію та план дій щодо вакцинації на 2021 рік, налагодити міжнародну співпрацю та партнерство з ЄС у боротьбі з коронавірусом, забезпечити більший доступ українців до коректної інформації щодо вакцинування й протидіяти дезінформації та фейкам.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy