Володимир Ватрас розповів, які обмеження передбачені для олігархів і хто потрапить у цей реєстр
- 11274
Президентський законопроєкт про деолігархізацію містить чотири критерії для визначення особи олігархом. Якщо вона підпадає під три з них, то людина потрапляє в реєстр олігархів і буде позбавлена можливості фінансувати політичні партії, брати участь у великій приватизації.
Ці критерії назвав народний депутат від «Слуги Народу», голова підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури, органів надання правової допомоги Володимир Ватрас.
«Президент пропонує запровадити єдиний реєстр олігархів. До нього мають бути включені особи, які мають значний політичний та економічний влив на суспільство та відповідають трьом з чотирьох критеріїв. Перший – велика кількість активів, вартість яких складає 1 млн прожиткових мінімумів для осіб працездатного віку. Другий – значний вплив на засоби масової інформації. Третій – монопольне становище на ринку, тобто олігарх контролює ту чи іншу галузь економіки. Четвертий – якщо він бере участь у політичному житті», – говорить народний депутат.
Ще одним нововведенням законопроєкту стане можливість запровадити реєстр осіб, які контактують з олігархами, розповідає Володимир Ватрас. На наступний день після такого контакту високопосадовці, державні службовці, керівники місцевих державних адміністрацій, військовослужбовці з високими званнями будуть зобов’язані повідомити про це і внести відомості до єдиного реєстру.
Депутат наголошує, що парламенту потрібно якнайшвидше ухвалити законопроєкт про деолігархізацію: «Олігархи, які нищили нашу економіку впродовж останніх кількох десятиліть, прагнуть збільшити свої активи. Вони використовують інструмент політичного впливу на народних депутатів, на уряд, на СБУ, на інші правоохоронні органи та, безумовно, прагнуть розширити свої активи. Президентський законопроєкт закладає правовий фундамент для того, щоб апетити олігархів більше не могли реалізовуватись».