Володимир Воронов: Як працюватимуть дитячі садки цієї осені
Чи зможуть батьки водити малюків до дитячого садка? Наскільки там буде безпечно? Чи носитиме їхній малюк маску? У якому випадку садок закриють? На ці запитання відповідає народний депутат Володимир Воронов, голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.
Чи зможуть батьки водити малюків до дитячого садка? Наскільки там буде безпечно? Чи носитиме їхній малюк маску? У якому випадку садок закриють? На ці запитання відповідає народний депутат Володимир Воронов, голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.
Хто вирішує, чи працюватиме дитсадок?
Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Вона оцінює поточну епідеміологічну ситуацію.
Масове закриття дитсадків передбачено тільки у разі потрапляння регіону до червоної зони – це 240 випадків захворювання на 100 тис. населення для обласних центрів, районів та міст обласного значення або 160 випадків на 100 тис. населення для всіх інших населених пунктів.
Чи повинні батьки приносити до садочка засоби гігієни та захисту?
Будь-які вимоги, прохання чи бодай натяки до батьків забезпечити садок безконтактними термометрами, масками, паперовими рушниками, санітайзерами – незаконні!
Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією або вихователі кажуть, що садочок не забезпечений всім необхідним, телефонуйте до місцевого управління освіти, там зобов’язані відреагувати.
У кожному садочку директор визначає необхідну кількість дезінфікуючих засобів, масок, паперових рушників, інших засобів захисту і гігієни, і подає заявку засновнику – місцевій владі або власнику приватного дитсадка. Вони несуть всю відповідальність за дотримання заходів безпеки під час карантину.
Співробітників забезпечують захисними масками з розрахунку одна маска на три години роботи. При цьому в садку має бути п’ятиденний запас дезінфікуючих засобів і масок.
Якщо одна дитина у групі захворіє, садок закриють?
Садок не закриють, але вся група повинна піти на самоізоляцію. Але тільки у тому випадку, якщо діагноз підтвердиться.
Якщо ж є підозра, що до садочка привели хвору дитину, на неї надягають маску та ізолюють в окремому кабінеті. В ідеалі цей процес не повинен викликати у малюка стрес, почуття тривожності, і у кожному окремому випадку потрібно враховувати психологічний стан вихованця.
Вихователь має зателефонувати батькам, а також повідомити про цей випадок до поліклініки, за якою закріплений дитячий садок. Приміщення групи відразу ж провітрюють, а всі контактні поверхні обробляють дезінфікуючими засобами.
А якщо я не хочу, щоб руки малюка постійно обробляли антисептиком?
Це і не потрібно. Головна обробка протягом дня – це регулярне миття рук рідким милом. Витирати руки потрібно виключно паперовими рушниками – ніяких тканинних бути не повинно. Це стосується і персоналу садка.
Руки дітям обробляють антисептиком тільки на вході до садочка вранці під наглядом вихователя або медсестри.
До слова, персоналу не обов’язково постійно ходити в одноразових рукавичках. Їх використовують тільки під час приготування їжі, утилізації сміття або якщо потрібно допомогти дитині впоратися з гігієнічними процедурами.
Чи потрібно дитині в садочку носити маску?
Ні, вимагати це не мають права. Діти знаходяться в закладі без масок на відміну від персоналу.
Співробітники повинні міняти маски раз на три години. А використані засоби захисту складати до недоступних для дітей контейнерів для подальшої утилізації.
Також у масці мають бути батьки, коли приводять дитину до садочка – вихователь або медсестра приймають її на вулиці, якщо дозволяє погода, або на вході до будівлі. Батьки можуть супроводжувати до групи тільки дитину з інвалідністю. У всіх інших випадках заходити до будівлі садочка їм заборонено.
Як піклуються про безпеку в приміщенні садка?
Найперше, регулярно провітрюють приміщення і дезінфікують всі контактні поверхні – столи, стільці, дверні ручки, поручні. Робити це повинні що дві години, а також після закінчення занять.
Ніякого сухого прибирання, м’яких іграшок, килимів із довгим ворсом – на час карантину все це заборонено. Максимум часу діти повинні проводити на вулиці, якщо дозволяє погода. Це стосується і занять у межах навчальної програми.
Обідні столи в групі мають розставити таким чином, щоб відстань між ними була півтора метри, а за кожним столом одночасно їли не більше чотирьох дітей.
Також адміністрація дитсадка зобов’язана постійно контролювати стан здоров’я співробітників. Вранці на вході вони проходять температурний скринінг, і якщо температура вище 37,2, то їх відправляють додому.
Звичайно ж, застрахувати на 100% від зараження ніхто не може. Але в цій ситуації кожен із нас може зробити максимум того, що від нього залежить.