Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Вказати, в яких школах бракує укриттів, повинна місцева влада – Олена Шуляк

  • 567
Вказати, в яких школах бракує укриттів, повинна місцева влада – Олена Шуляк

В новий навчальний рік 76% українських шкіл входять обладнані укриттями, але робота з облаштувань та будівництва нових сховищ все ще триває. Важливою у цьому процесі лишається роль місцевої влади, адже відповідно до прийнятого парламентом законопроєкту про облаштування системи цивільного захисту – саме вона має зробити аудит і сказати, де треба облаштувати укриття.

На цьому наголосила голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, коментуючи ступінь готовності укриттів у навчальних закладах до нового освітнього сезону.

«В Україні продовжують впроваджують нову систему цивільного захисту. Це й проєктування будівництва нових укриттів, й виявлення споруд, які можна використовувати з цією метою. Все це передбачено  законопроєктом №7398, який ми планомірно реалізовуємо. Так, якщо на початку липня укриттями, за даними МОН, було обладнано 67,8% відсотків шкіл, то уже на 31 серпня цей показник досяг 76%. Завершити цей процес треба якнайшвидше», – зауважила нардеп.

За її словами, 1 вересня через російську агресію не змогли повноцінно піти до українських шкіл близько 1,5 млн дітей, адже майже 1800 закладів освіті – 10% від загальної кількості, все ще зруйновані. При цьому, за останній рік вдалося відновити 410 закладів освіти. Але їх безпека, зокрема облаштування та будівництво укриттів на території шкіл – невід’ємна складова процесу створення безпечного освітнього середовища і Міністерство освіти ретельно моніторить стан виконання відповідних робіт.

Очільниця партії «Слуга народу» також додала, що нова система цивільного захисту, передбачена законопроєктом №7398, містить бомбосховища, радіаційні укриття, споруди подвійного призначення, укріплені паркінги, метрополітен. Тобто все, що вже зараз можна використовувати для захисту людей від ракетних атак. При цьому, наголошує Олена Шуляк, дуже важливою у цьому процесі лишається роль місцевої влади, адже на території деяких громад немає взагалі жодного укриття.

«Влада має зробити аудит і сказати, де треба на таких територіях збудувати точкові укриття», – пояснила нардеп.

Нагадаємо, за даними UNICEF, близько 5,3 мільйона українців з початку повномасштабної війни стикаються з перешкодами в отриманні освіти, з них — 3,6 мільйона безпосередньо постраждали від закриття шкіл.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy