Війна, реформи та інтеграція до ЄС: Данило Гетманцев про головні виклики для української економіки 2025 року
- 78
Попри війну економічні перспективи та забезпеченння фінансовими ресурсами України у 2025 році очікуються кращі, ніж рік тому.
Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Парламентар прогнозує цьогоріч збереження макрофінансової стійкості, стабільність банківської системи, прискорення кредитування, насамперед, у корпоративному сегменті, нарощення спроможностей українського ОПК.
«Маємо більш реалістичний бюджет, який враховує базову потребу у фінансуванні сектору безпеки і оборони на весь рік. Маємо більш тверді гарантії фінансування від партнерів на 2025 рік, в тому числі за рахунок частини з 50 млрд дол. прибутків від заморожених російських активів», – розповів нардеп.
За його словами, від міжнародних партнерів очікується близько $38 млрд допомоги, що відповідає середньому рівню зовнішнього фінансування з початку війни.
«Зараз маємо достатні міжнародні резерви та прогнозовану ситуацію з надходженням міжнародної допомоги наступного року. Маємо більше впевненості у фінансуванні бюджету, ніж у кінці минулого року», – зазначив очільник профільного комітету.
Проте, важливою умовою зовнішнього фінансування для України є реалізація індикаторів і структурних маяків, зокрема, в межах програм Ukraine Facility від ЄС та МВФ.
«Серед ключових пріоритетів – успішно пройти ще чотири перегляди програми співробітництва з МВФ. Тут також головне для нас те, що продовження перебування у програмі EFF буде потужним позитивним сигналом для інших міжнародних партнерів України, відкриття нових програм підтримки з міжнародними фінансовими організаціями», – уточнив Данило Гетманцев.
Ключовими завданнями на 2025 рік парламентар вважає прискорення реформ та європейської інтеграції. На думку нардепа, із головуванням Польщі в Раді ЄС Україна може сподіватися на суттєву активізацію переговорного процесу щодо вступу до Євросоюзу. А щодо здійснення реформ, Україна має виконати «домашні завдання». Йдеться, зокрема, про:
✅ поглиблення детінізації економіки;
✅ поліпшення бізнес клімату: реформування системи державного нагляду та контролю, цифровізацію державних послуг та взаємодію між державою та бізнесом;
✅ прискорення приватизації,
✅ якісне відпрацювання нової системи публічних інвестиційних проєктів;
✅ перезавантаження митниці та БЕБ;
✅ посилення боротьби з корупцією;
✅ поліпшення якості державного управління.