Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Віталій Безгін: Житомирщина може стати першим кейсом комплексного відновлення

  • 485
Віталій Безгін: Житомирщина може стати першим кейсом комплексного відновлення

Житомирська область може й має стати першим кейсом комплексного відновлення територій, і цей процес вже розпочався завдяки активній участі Естонії.

Про це заявив народний депутат від «Слуги Народу», член Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін на заході «Перший форум відновлення: Житомирщина».

Депутат підкреслив, що ефективна відбудова можлива лише тоді, коли до усіх її процесів буде залучено місцеве самоврядування, а також будуть збережені здобутки децентралізації.

«Децентралізований підхід, коли певна країна бере «шефство» над певним регіоном України, як це відбувається у випадку Естонії та Житомирщини, це прекрасна практика», – зауважив він.

Віталій Безгін також зазначив, що при відбудові варто позбутися радянських підходів як в плануванні, так і в реалізації й мисленні.

«Немає сенсу на місті зруйнованої радянської інфраструктури чи радянських житлових кварталів будувати таке саме – неефективне та незрозуміле. Маємо використовувати максимальну кількість інновацій, відповідати на сучасні українські виклики. Тому енергоефективність, екологічність та безпечність мають бути в основі всього!», – сказав депутат.

Голова підкомітету також подякував місцевій владі громад України за їх активну участь в опорі агресору – у створенні тероборони, забезпеченні військовослужбовців та прихистку тимчасово переміщених осіб. Він закликав громади проявляти таку ж активність і на економічному фронті, зокрема, у залученні інвестицій та роботі з інвесторами.

«Перший форум відновлення: Житомирщина» відбувся на території гранітного кар’єру в Лугинській громаді Коростенського району. Організаторами події виступили: Міністерство інфраструктури України, Посольство Естонської Республіки в України та коаліція Rise Ukraine.

Під час форуму було підписано меморандум про будівництво в Овручі дитячого садочка європейського зразку за кошти Естонської Республіки.

Також естонська сторона передала автобуси громадам Житомирської області. Крім того, Естонія на умовах співфінансування бере участь у відновленні автомобільного мосту через річку Ірша в Малині, який було зруйновано російською ракетою на початку березня.

Внаслідок російської агресії в Житомирські області було зруйновано більше 2200 житлових будинків, декілька тисяч мешканців Житомирщини втратили житло. Транспортній інфраструктурі Житомирщини було завдано шкоди на суму $174,3 млн.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy