Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Віталій Безгін: Закон про позбавлення мандатів місцевих депутатів від проросійських партій – питання державної безпеки

  • 1584
Віталій Безгін: Закон про позбавлення мандатів місцевих депутатів від проросійських партій – питання державної безпеки

У Верховній Раді зареєстровано урядовий законопроєкт №7476 про позбавлення мандатів депутатів місцевих рад від проросійських партій. Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін наголошує, що ухвалити закон, який врегулював би цю проблему, – це питання державного виживання та державної безпеки.

Депутат також розповів про основні положення, що передбачає ініціатива.

«З’являється додаткова підстава для припинення повноважень місцевого депутата: заборона судом партії, яка делегувала даного депутата, а також входження до депутатської фракції, політична партія якої заборонена. На моє переконання, навколо цього формулювання будуть точитись найбільші дискусії між читаннями, бо навіть саму базову редакцію можна тлумачити по-різному», – зазначив Віталій Безгін.

Крім того, якщо припиняються повноваження більше половини депутатів місцевої ради, то там впроваджується ВА/ВЦА. Таких місцевих рад наразі 19. ВА/ВЦА можуть діяти у відповідній громаді до наступних місцевих виборів.

«Чи є речі, які потребують вдосконалення? Так, мова йде і про підстави для втрати мандату і про місцеві ради, де проросійські сили мають більше 30% мандатів, але менше 50%, бо такі ради мають зберегти дієздатність та самоврядні повноваження, наразі це не врегульовано (таких рад більше 90). Рішення, що будемо пропонувати: зменшення кворуму», – додає очільник профільного підкомітету.

Віталій Безгін також спрогнозував, що законопроєкт буде розглядатись в два читання. Розгляд на комітеті та винесення на перше читання може відбутись протягом кількох тижнів, після вичерпання строків для подачі альтернативних проектів. Далі – спільне з міністерством доопрацювання та підготовка до другого читання.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy