Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Віталій Безгін: Як розвиватимуть та відновлюватимуть регіони

  • 380
Віталій Безгін: Як розвиватимуть та відновлюватимуть регіони

Трирівнева система держуправління, стратегії розвитку для кожного регіону, створення єдиної геоінформаційної системи і не тільки. Усе це передбачає законопроєкт №5323, який сьогодні підтримав комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Про це повідомив член комітету, народний депутат «Слуги Народу» Віталій Безгін.

За його словами, політика регіонального розвитку та відновлення включатиме декілька важливих змін.

«Насамперед варто сказати про впровадження трирівневої системи державного планування: державна стратегія – регіональна стратегія – стратегія громади. Кожен регіон і громада мають затвердити власні стратегії розвитку. Термін для громад – 18 місяців після набуття чинності законом», – розповів він.

Окрім того, плануються впроваджувати територіально-орієнтований та безпековий підхід до типології територій (4 типи територій): території відновлення (уражені під час війни території, що потребують окремої політики, після відновлення переводяться до іншого типу), території з особливими умовами для розвитку (перш за все ризиковані території, що межують з росією, білоруссю, “Придністров’ям”), території сталого розвитку, полюси економічного зростання.

Передбачається і спроба реанімувати Агенції Регіонального Розвитку (тут після ухвалення віримо в підтримку наших партнерів зі Швеції та Швейцарії, додав Віталій Безгін.

«АРР отримують право надавати платні послуги. Засновниками АРР можуть також ставати і регіональні відділення всеукраїнських асоціацій місцевого самоврядування, якщо їх членами є 100% громад області», – зазначив народний депутат.

Серед новацій – створення єдиної геоінформаційної системи, на основі якої в онлайн режимі здійснюватиметься моніторинг і оцінка відновлення та розвитку кожної громади й регіону (до речі, один з пунктів блоку “місцеве самоврядування” в проєкті Нацради Відновлення). А також планується впровадження плану відновлення та розвитку регіонів – рамковий документ для відбудови і розвитку регіонів та громад, які зазнали шкоди від збройної агресії рф.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy