Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Віталій Безгін про план відновлення України: Що потрібно змінити у місцевому самоврядуванні

  • 501
Віталій Безгін про план відновлення України: Що потрібно змінити у місцевому самоврядуванні

Зміцнення агломерацій, захист місцевої податкової бази, створення економічних стимулів для бізнесу. Рада Європи надала рекомендації, як покращити місцеве самоврядування в межах плану відновлення України.

Про це розповів народний депутат «Слуги Народу» Віталій Безгін.

За його словами, Рада Європи надала свій офіційний позитивний висновок на пропозиції із плану відновлення України у сфері місцевого самоврядування.

Насамперед наші партнери вітають це стратегічне бачення, розраховане на десятиліття вперед, і готова підтримати продовження процесу децентралізації, щоб досягнути більшої автономії та стійкості на місцевому рівні.

«Вона також вважає обнадійливим те, що План відновлення пропонує диференціацію в аналізі та ступені ураження муніципалітетів, при цьому інтервенції (пропоновані дії) відкалібровані за типами територій залежно від ступеня впливу війни: окуповані території; прифронтова зона; допоміжна зона; і західні частини країни», – розповів він.

Серед ключових зауважень та пропозицій європейських партнерів стосовно поточної політики у сфері місцевого самоврядування – захист бази власних ресурсів муніципалітетів та місцевої податкової бази, яка сильно постраждала від війни.

«Якщо будуть створені економічні стимули для бізнесу в постраждалих районах, у тому числі у вигляді зон без оподаткування або загального зниження податків, це не повинно відбуватися за рахунок місцевих бюджетів, оскільки муніципалітети мають менше фіскальних і монетарних інструментів, ніж уряд, щоб долати негативні наслідки економічних спадів», – зауважив політик.

У Раді також вважають, що виняткові заходи повинні бути чітко обмежені в часі та не створювати «культури підпорядкування» між місцевою виборною владою та державною владою «на місцях», не залежно від того, чи є вона військовою або цивільною. Нинішня військова адміністрація не повинна функціонувати як прототип майбутньої «префектури».

«Перевага, яку здобули мери над радами, може бути виправдана воєнним станом, але не повинна стати постійною ознакою системи місцевого самоврядування», – пояснюють партнери.

Окрім того, серед пропозицій – зміцнення метрополійних зон («агломерацій»). Адже громадам навколо великих міст буде важко економічно відновитися без допомоги їхніх сусідів.

«А для забезпечення представництва в місцевих радах шляхом вільних і чесних виборів радять враховувати не лише діючу виборчу систему, яка буде використовуватися після завершення режиму воєнного стану та за наявності відповідних правових передумов. Необхідна ширша оцінка законодавчої та практичної бази щодо виборів шляхом залучення всіх зацікавлених сторін, включаючи ЦВК, з метою визначення правових та практичних передумов для організації виборів у повоєнному контексті», – пояснив Віталій Безгін.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy