Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Віталій Безгін: Договір про безпекові гарантії для України спочатку винесуть на всеукраїнський референдум

  • 908
Віталій Безгін: Договір про безпекові гарантії для України спочатку винесуть на всеукраїнський референдум

Після підписання договору про безпекові гарантії для України його винесуть на всеукраїнський референдум. Лише після схвалення його українським народом договір може бути проголосований парламентом, а згодом – ратифікований парламентами країн-гарантів безпеки України.

Про це розповів голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін, коментуючи проміжні підсумки українсько-російських перемовин у Стамбулі. Він додав, що до моменту початку референдуму всі ворожі війська мають бути виведені з території України.

«Договір мають підписати та ратифікувати всі гаранти безпеки, щоб не повторювати помилки Будапештського меморандуму. Гарантії безпеки мають бути аналогічними до 5-ї статті статуту НАТО. У разі агресії Україна протягом 3 днів має вимагати консультації та мирного врегулювання. Якщо врегулювання не відбувається, країни-гаранти зобов’язані надати Україні озброєння, військову допомогу і закриття неба», – пояснив Віталій Безгін.

За його словами, США вустами держсекретаря Ентоні Блінкена вже заявили про готовність брати участь в питанні гарантій безпеки для України у разі наявності домовленості між Києвом та Москвою.

“Це для нас ключове питання! Це набагато важливіше, ніж обіцянки-цяцянки, якими нас годували роками певні інституції. Потрібні конкретні гарантії конкретних гравців”, – зазначив Віталій Безгін.

Серед інших важливих позицій на перемовинах про гарантії безпеки для України – те, що всі країни-гаранти мають сприяти вступу України до ЄС.

Питання Криму пропонується винести в окремі консультації протяжністю до 15 років без можливості військового вирішення питання з обох сторін.

«Україна готова визнавати тільки ті свої межі, що існують від 1991 року! Жоден компроміс та угода з цього питання є неможливими! Нам потрібен час для підсилення держави та її всебічної спроможності. Наш шлях – політико-дипломатичний. І крапка», – наголосив народний депутат.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy