Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Відсутність чітких гарантій: Олександр Мережко розповів про небезпеки домовленостей щодо ПІвнічного потоку-2

  • 10032
Відсутність чітких гарантій: Олександр Мережко розповів про небезпеки домовленостей щодо ПІвнічного потоку-2

Домовленості США та Німеччини щодо Північного потоку-2 не закладені в конкретні закріплені угоди. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

«Є певні питання, пов’язані з фразою “Німеччина зобов’язується використовувати всі доступні засоби впливу, щоб уможливити продовження угоди з Росією про транзит газу через Україну до десяти років”. Тобто, по-перше, чому “до” десяти років, а не, скажімо, “не менше” десяти років. По-друге, і це якраз головне, ця фраза сформульована настільки обережно і загально, що тут не йдеться про досягнення конкретного результату (тобто про укладення відповідної угоди), а йдеться лише про те, що Німеччина намагатиметься уможливити укладення такої угоди», – сказав він.

За його словами, такі формулювання означають, що якщо результату не буде досягнуто, то це не понесе ніяких наслідків.
«Тут немає твердих гарантій для України. З іншого боку, якби йшлося про те, що у разі неукладення відповідної угоди Північний потік-2 не функціонуватиме, тоді це була би більш менш чітка гарантія», – наголосив він.

Також Олександр Мережко нагадав, що 21 липня Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва підтримав заяву народних депутатів щодо заклику до США та ЄС про неприпустимість запуску Північного потоку-2.

У документі, зокрема, народні депутати закликають США, ЄС та, зокрема, Німеччину припинити будівництво та подальше введення в експлуатацію газопроводу «Північний потік-2». «Демократичний світ має продемонструвати російському агресорові єдність та силу у захисті своїх основоположних цінностей. Україна це демонструє щодня, обороняючи східний фланг Європи», – зазначається у заяві.

Також в заяві наголошується, що із самого початку Північний потік-2 не був економічним проєктом, адже потужності української газотранспортної системи дають можливість збільшити прокачування газу до Європи в 2-3 рази. Водночас Північний потік-2 створює реальні перешкоди для диверсифікації джерел та маршрутів постачання енергоносіїв до Європи.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy