Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Відновлені занедбані свердловини можуть стати ще одним джерелом збільшення видобутку природного газу в Україні – Андрій Жупанін

  • 8000
Відновлені занедбані свердловини можуть стати ще одним джерелом збільшення видобутку природного газу в Україні – Андрій Жупанін

Сучасні технології дозволяють відновити роботу занедбаних свердловин, де раніше видобували природний газ. Про це заявив голова парламентського підкомітету з питань газової, газотранспортної галузі та політики газопостачання Андрій Жупанін, перебуваючи в робочій поїздці на Харківщині та Полтавщині.

Народний депутат разом з очільником фракції «Слуга Народу» Давидом Арахамією проінспектував роботу об’єктів видобутку та переробки газу держкомпанії «Укргазвидобування», а також приватних компаній «Еско-Північ» та «SystemOilEngineering». Андрій Жупанін долучився до спільних нарад з представниками державних та приватних газовидобувних компаній задля налагодження ефективної комунікації.

За словами Андрія Жупаніна, на початку 1970-х років Україна видобувала 68,7 млрд куб м газу на рік. Але з різних причин низку свердловин законсервували.

«Відновлення занедбаних свердловин дає можливість мати ще одне джерело збільшення видобутку природного газу в Україні. Українські приватні газовидобувні компанії роблять це ефективно, і держава повинна стимулювати цю активність», – зазначив він.

Водночас голова парламентського підкомітету розповів, що Україна має унікальну виробничу і дослідницьку бази для сейсмічної розвідки. Це дозволяє з високою точністю досліджувати ділянки родовищ. Він зазначив, що сучасне обладнання приватних газовидобувних компаній дозволяє повністю забезпечувати власні потреби в геологічній інформації.

«За останні роки саме приватні газовидобувні компанії продовжують показувати позитивну динаміку розвитку, збільшуючи видобуток газу і частку в сумарному внутрішньому видобутку України. При цьому державна компанія сповільнила видобуток. Важливо посилити потенційні драйвери збільшення видобутку газу. Ми повинні вивчити причини, чому не вдалося реалізувати амбітну програму-2020 та недопустити повторення такого у майбутньому», – сказав він.

Андрій Жупанін звернув увагу, що газовидобувна галузь є однією з найбільш капіталомістких галузей України. А тому вона вимагає величезних інвестицій і довгострокового планування.

«Горизонт планування в газовидобутку – 5 років. Тому стабільність, прозорість і прогнозованість правил гри є ключовими факторами ухвалення рішень для інвесторів. Взаємодія бізнесу і влади на різних рівнях, в різних форматах має важливе значення: від правил гри на законодавчому рівні до роботи з громадами на рівні локальних комунікацій», – наголосив він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy