Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Відкриття даних про комунальну власність громад і сесії місцевих рад онлайн: Олена Шуляк розповіла, чому досі не прийняли законопроєкт №6401

  • 298
Відкриття даних про комунальну власність громад і сесії місцевих рад онлайн: Олена Шуляк розповіла, чому досі не прийняли законопроєкт №6401

Протягом січня-лютого поточного року у Верховній Раді готуються розглянути важливий для реформи децентралізації законопроєкт №6401, який має сприяти відкритості громад та суттєво розширити можливості доброчесного самоврядування на місцях. Але перед розглядом законопроєкту у другому читанні його автори звернулися за підтримкою до Асоціації українських міст (АМУ).

Про це на зустрічі з АМУ і Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомила Голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Зараз ми готуємось розглядати цей законопроєкт у другому читанні. Його мета – посилити прозорість місцевого самоврядування. Йдеться передусім про  відеофіксацію всіх засідань, а також публікацію інформації про майно, яке належить громаді, щоб кожен мешканець знав, чим вона розпоряджається, які можливості в неї є. Але далеко не всім це подобається – представники деяких фракцій блокують цю ініціативу. Їхня мета – щоб законопроєкт не вийшов у залу», – зауважила нардепка.

Серед ключових змін, що пропонує законопроєкт:

✅ Публікація відеозаписів сесій і постійних комісій ОМС (крім питань з обмеженим доступом). Після воєнного стану – прямі трансляції;

✅ Збереження архіву записів засідань не менше 5 років;

✅ Обов’язкова публікація проєктів порядків денних та поіменних голосувань;

✅ Оприлюднення інформації формі відкритих даних;

✅ Публічне оприлюднення інформації про результати інвентаризації;

✅ Обов’язковість онлайн-трансляцій сесій місцевих рад;

Створення відкритого реєстру об’єктів права комунальної власності територіальної громади.

Шуляк також зауважила – ситуація з відкритістю влади значно погіршилась після запровадження воєнного стану в Україні. Зокрема, прийняття рішень нерідко відбувається без обговорень та роз’яснень. Змінити це мають заходи, передбачені у законопроєкті №6401.

Нагадаємо, крім законопроєкту №6401, до пріоритетних законів реформи децентралізації належать ті, що пов’язані з участю громадян у прийнятті рішень на місцевому рівні. Зокрема, ВР хоче надати органам самоорганізації населення можливість реалізовувати проєкти необоронного характеру, пов’язані з розвитком району чи кварталу, та отримувати на це фінансування з місцевого бюджету (законопроєкт №6319). Також чекає на ухвалення законопроєкт №4298 про створення місцевих державних адміністрацій як органів префектурного типу.

Перелічені 3 законопроєкти, за словами Шуляк, входять до списку 10 важливих законопроєктів для децентралізації, підтримки і розвитку громад, які готові до голосування у Верховній Раді України.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy