Ветеран Сергій Прядка: Відчути себе живим допоміг спорт
- 170
Депутат Черкаської міськради від «Слуги Народу» Сергій Прядка втратив ногу на війні. Але не зламався – і реалізує себе як у спорті, так і в місцевій владі. А ще – мотивує побратимів.
Сергій Прядка став на захист України ще у 2015-му. Два роки воював у АТО на Донбасі. У лютому 2017-го в автомобіль, яким він вивозив поранених із зони бойових дій, влучила протитанкова ракета. Тоді Сергій отримав контузію та поранення ніг. Одну з них лікарям врятувати не вдалося.
Відтоді життя Сергія поділилося на «до» і «після». Оптиміст за вдачею, він вирішив, що має ще багато чого встигнути зробити у цьому житті. Реабілітація після ампутації тривала рік.
«Відчути себе живим допоміг спорт, – ділиться чоловік. – Якщо не будеш займатися, усе: або крісло колісне, або ліжко чекає».
Ім’я Сергія Прядки вписане в історію змагань «Сила нації», «Ігри героїв», «Ігри нескорених» у 2021 році в Черкасах. А у 2022-му, попри повномасштабну війну, яку розпочала росія проти України, він поїхав до Нідерландів відстоювати честь нашої країни. Сергій виступив у кількох дисциплінах – веслуванні на тренажерах, перегонах на візках, велоспорті та штовханні ядра, де здобув золоту медаль.
На сьогодні чоловік тренується в спортивно-соціальному та психологічному реабілітаційному центрі для ветеранів війни. Тут Сергій Прядка займається загальною фізичною підготовкою разом з іншими тяжкопораненими учасниками російсько-української війни. Намагається на власному прикладі допомагати побратимам соціалізуватися та покращувати якість життя.
«Хлопцям доведеться боротися з болем, безпорадністю, апатією. Після кожного тренування у мене теж усе болить. Але я так думаю: «Болить – значить живий», – ділиться Сергій Прядка.
Також чоловік очолює громадську організацію «Козацькі вітрила». Терапевтичний ефект води та вітру вже пізнали черкаські діти з інвалідністю, з якими Сергій Прядка давно товаришує і влаштовує їм прогулянки на вітрильних човнах. У планах – долучити ветеранів, які потребують реабілітації, в тому числі психологічної.
А щоб бути більш корисним та надавати кваліфіковану допомогу, він здобуває вищу освіту в одному з черкаських вишів на факультеті фізичного виховання. Уже перейшов на 4-й курс.
Реагуючи на виклики сьогодення, депутат Черкаської міськради від «Слуги Народу» ініціював виплати компенсації за придбані автомобілі захисникам, які втратили кінцівки на війні. Рішенням виконавчого комітету міської ради у Черкасах затвердили порядок цих виплат.
Також депутат у межах проєкту Міністерства внутрішніх справ України «Автошколи для осіб з інвалідністю» Сергій Прядка порушив питання навчання для людей із порушенням опорно-рухового апарату в Черкасах. Такі школи вже працюють у Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській та Хмельницькій областях.
«Травмовані хлопці й дівчата перебувають у тяжкому психоемоційному стані. Наше завдання – допомогти кожній людині повернутися до життя після поранення, влаштуватися на роботу, реалізувати себе. І така допомога – відчутна для них підтримка», – вважає ветеран війни Сергій Прядка.