Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Коврига після захисту громади на Миколаївщині працює над її відновленням і розвитком

  • 73
Олександр Коврига після захисту громади на Миколаївщині працює над її відновленням і розвитком

У березні 2022 року російська армія наступала з Херсонщини на Миколаївщину, зокрема і через Баштанщину. На шляху до Баштанки ворог намагався пройти село Явкине. Але за ініціативи старости села від «Слуги Народу» Олександра Ковриги місцеві жителі зібралися та затримали колону ворожої техніки на 20 хвилин, що дало змогу баштанцям підготуватися до нападу.

Після того, як ворога відкинули від міста, представник партії очолив ДФТГ «Баштанка-2». Формування проіснувало півтора року, за цей час було зроблено багато роботи. Здійснювали нічне патрулювання, виявляли та знешкоджували снаряди.

«Було сконструйовано і передано різноманітні макети військової техніки і багато іншого. Хочу наголосити, що діяльність добровольчого формування не фінансувалася, тобто хлопці працювали безкоштовно! Наразі, враховуючи віддаленість від лінії фронту, потреби у ДФТГ нашої громади немає, тому довелося розформуватися. Дуже вдячний моїм колегам, побратимам, усім тим, з ким ми працювали весь цей непростий час», – розповів Олександр Коврига.

Після рішення розформувати ДФТГ Олександр продовжив діяльність, розпочату до вторгнення, – розвиток села. Крім розвитку, довелося працювати і над відновленням: росіяни у 2022 році обстрілювали село з різних видів зброї. Вцілілих обʼєктів соціальної інфраструктури не лишилось. Представник партії зазначив, що на сьогодні усі з них вже відновлені.

«З різних джерел вдалося відновити всі обʼєкти, і вони стали навіть кращими, ніж раніше. Пошкоджені були школа, амбулаторія, адміністративна будівля, клуб, дитячий садок. Наприклад, тепер, крім вже відновлених обʼєктів, ми маємо культурний простір, поліцейську станцію, простір безпеки та багато інших локацій для відпочинку та розвитку творчого потенціалу жителів. Зокрема, у відновленні нам дуже допоміг БУР – Будуємо Україну Разом. У нас вони були півтора місяця майже. Це були три заїзди, вони відновлювали амбулаторію після обстрілів і створили поліцейську станцію. Раніше в нас її не було», – розповів Олександр Коврига.

БУР закупили матеріалів на близько пів мільйона гривень, щоб відновити амбулаторію, де були вибиті вікна, двері та пошкоджена всередині стеля, і поліцейську станцію. Однак Олександр Коврига зазначив, що один з важливих аспектів діяльності БУР – активізація місцевого населення. Тобто вони проводили культурно-освітні заходи з молоддю, творчі вечори, волонтерські ініціативи тощо.

Після втілених проєктів староста вже розглядає наступні для розвитку села. Зокрема, створювати соціальні підприємства різних напрямів.

«Наприклад теплиці з використанням сучасних технологій. Хотів би розвиватися саме в цьому напрямі, щоб люди створювали їх на території. Це і додаткові робочі місця, і унікальне крафтове виробництво. Зараз, я дивлюсь, багато донорів дають на такі проєкти кошти, тому якраз над цим і працюємо. Також плануємо розробити туристичний маршрут та локації для відпочинку», – додав Олександр Коврига.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy