Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Верховна Рада запроваджує соціальні гарантії для фрілансерів

  • 10159
Верховна Рада запроваджує соціальні гарантії для фрілансерів

Народні депутати у першому читанні підтримали законопроєкт №5161, що запроваджує в Україні новий типу трудового договору – договір із нефіксованим робочим часом. Це створює зручний законодавчий механізм легалізації праці фрілансерів.

Працівник зможе поєднувати легальну роботу в кількох роботодавців і при цьому матиме базові соціальні гарантії: забезпечення лікарняним, відпусткою, достатнім рівнем заробітної плати тощо.

«Законопроєкт на законодавчому рівні закріплює можливість роботодавця залучати працівників для виконання робіт, що мають непостійний, але повторюваний характер. Вдосконалюється процедура нарахування ЄСВ для осіб, які використовують працю працівників на нерегулярній основі. Підвищується рівень соціальної захищеності та надання повного пакету соціальних і трудових гарантій для фрілансерів», – пояснила заступниця міністра економіки Світлана Глущенко.

Використання трудового договору з нефіксованим робочим часом посилює мобільність працівника, дає більшу свободу вибору у реалізації права на працю.

«Позитив полягає в тому, що ухвалення цього законопроєкту забезпечує врегулювання питання нестандартних форм зайнятості людей, які виконують роботу на непостійній основі», – додала голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy