Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Верховна Рада запроваджує прозорий ринок деревини

  • 9782
Верховна Рада запроваджує прозорий ринок деревини

Парламент підтримав за основу законопроєкт 4197-д, який закладає максимальну прозорість в роботі всіх учасників ринку деревини і продовжує мораторій на експорт лісу-кругляку.

Як зазначив народний депутат від «Слуги Народу» Олександр Ковальчук, ситуація в галузі склалася справді критична. Сумлінні покупці скаржаться на несправедливість та просять забезпечити прозорість та передбачуваність продажів, інформацію про те, хто і скільки деревини планує виставляти на торги протягом кварталу, пояснив він.

«Переробники скаржаться на відсутність прозорого планування заготівлі і реалізації деревини. Ніхто не розуміє, скільки, коли та як лісгоспи будуть продавати деревину. Лоти виставляються на продаж без будь-якого зрозумілого графіка, що не дозволяє елементарно планувати закупівлі і виробництво. Ще одне дивне явище на ринку – проведення на квазібіржах аукціонів на пониження ціни, тобто редукціонів», – коротко окреслив проблеми політик.

Новий законопроєкт передбачає подання та публічність інформації щодо обсягів, оприлюднення ціни продажу, покупців деревини та виробів з неї стануть обов’язковими. При цьому всі зацікавлені сторони отримають повний і рівний доступ до такої інформації. Також законопроєкт встановлює відповідальність і заготівельників, і переробників за невиконання умов договору купівлі-продажу, розповів Олександр Ковальчук.

Він переконаний, що ці заходи дозволять витягти галузь з кризи, в якій він знаходиться останні місяці, зберегти виробництво і робочі місця. Ринок цього справді чекає.

Також важливо, що закон визначає чіткі запобіжники від безконтрольної вирубки та експорту. Так, встановлено чіткий перелік документів, необхідних для експорту необробленої деревини. Це дозволить захистити довкілля та ліси від неконтрольованих рубок та інших зловживань, однак при цьому буде забезпечено можливість експорту необроблених лісоматеріалів відповідно до міжнародних зобов’язань України.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy