Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Верховна Рада вдосконалює надання медичної допомоги – деталі законопроєкту

  • 5451
Верховна Рада вдосконалює надання медичної допомоги – деталі законопроєкту

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт № 6306 про вдосконалення надання медичної допомоги. Він містить дві основні новації: законодавчо закріплює встановлення урядом рівня мінімальної зарплати для медиків та визначає, що медичні заклади мають витрачати кошти від програми медичних гарантій винятково на оплату праці та закупівлю ліків.

Про це розповів голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, депутат від «Слуги Народу» Михайло Радуцький.

«Важлива проблема, яку розв’язує законопроєкт, – це використання коштів програми медичних гарантій. Зараз лікарні витрачають їх на закупівлю обладнання, ремонти й навіть комунальні послуги, втім, це має забезпечувати місцева влада. Ми встановлюємо обмеження – кошти ПМГ мають витрачатися лише на оплату медичних послуг. Допомагати зі закупівлею медичних апаратів та сплачувати «комуналку» має місцева влада», – пояснив він.

Законопроєкт також передбачає такі нововведення:

✅ Надає НСЗУ функцію моніторингу якості надання медичних послуг.

✅ Об’єднує терміни «вторинна» та «третинна» медична допомога в одне поняття – спеціалізовану меддопомогу.

✅ Дає змогу залучати до лікування інтернів та фармацевтів на період карантину. Йдеться про здобувачів освіти 4-5 років навчання за спеціальностями «Охорона здоров’я», молодших спеціалістів, лікарі-інтернів, а також лікарів-спеціалістів без вимог щодо атестації на присвоєння чи підтвердження кваліфікаційної категорії.

✅ Створює електронний реєстр пацієнтів з орфанними захворюваннями.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy