Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про реформу рибної галузі – Олександр Гайду

  • 312
Верховна Рада ухвалила законопроєкт про реформу рибної галузі – Олександр Гайду

Народні депутати проголосували за законопроєкт №7616, який передбачає прозорі аукціони у рибній галузі та контроль над виловом риби. Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

«В результаті реформи ми очікуємо на зростання конкуренції у цій сфері підвищення якості виловленої риби та збільшення надходжень до місцевих бюджетів», – пояснив Гайду.

Він додав, що рибна галузь давно потребувала змін: за 30 років вилов риби скоротився у 6 разів, при цьому зріс рівень незаконного вилову. За даними експертів, втрати місцевих бюджетів від незаконного видобутку риби складають близько 800 млн грн щорічно.

«Десятиліттями рибна галузь лишалася в тіні, а процеси забюрократизованими. Проблем в галузі додалося і через російську агресію. Впали виробничі потужності, постраждали рибні господарства, скоротились доходи у підприємців. Тому саме зараз час стимулювати промислове рибальство та повною мірою використовувати можливості водних ресурсів», – зазначив голова профільного комітету.

За його словами, законопроєкт передбачає створення Єдиної державної електронної системи управління рибною галуззю «Є-риба», швидку видачу дозвільних документів в електронному вигляді. Також будуть встановлені санітарні вимоги до рибоприймальних пунктів та посилиться контроль над виловом риби.

«Повноцінно запрацюють аукціони. Зараз електронні торги на промисловий вилов риби проводять в рамках урядового експерименту, і це дає успішні результати. На 20 березня провели 255 аукціонів, і за місяць понад 11 млн грн надійшло до місцевих бюджетів. Для порівняння: за увесь минулий рік сплата за промисловий вилов риби склала 10 млн грн», – повідомив Гайду.

Він додав, що це ще один крок до посилення продовольчої безпеки України та розвитку українського промислового рибальства.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy