Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Верховна Рада ухвалила закон про відновлення роботи ВККС – деталі

  • 5015
Верховна Рада ухвалила закон про відновлення роботи ВККС – деталі

Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт №3711-д щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Він враховує рекомендації Венеціанської комісії щодо вирішального голосу міжнародних експертів при відборі членів ВККС.

Конкурсна комісія буде складатися з трьох представників ради суддів України і трьох представників, рекомендованих міжнародними організаціями, що співпрацюють із Україною у сфері боротьби з корупцією та допомоги в реформі правової системи.

Рішення приймається чотирма голосами, два з яких мають належати міжнародним експертам. Якщо ж голоси діляться порівну, то трійка, в якій не менше двох міжнародних партнерів, фактично приймає рішення.

«Конкурсна комісія має ухвалювати рішення відповідно до рекомендації Венеційської комісії, і це наша позиція. У такому форматі, який передбачає вирішальну роль міжнародних партнерів в ухваленні рішень. Це революційна новина та революційна рекомендація «Венеційки», адже Україна буде першою в Європі, що застосує таку модель. Ми з довірою ставимось до партнерів, і вони підберуть найкращих фахівців із погляду оцінки доброчесності та професійної етики. За допомогою нової комісії буде сформована Вища кваліфікаційна комісія суддів», – наголосив голова Комітету з питань правової політики Андрій Костін.

За словами голови депутатської фракції «Слуга Народу» Давида Арахамії, перезапуск ВККС дасть змогу змінити суддівську систему, яка роками консервувалась у власних проблемах.

«Ми маємо дати старт судовій реформі. Законопроєкт про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів – саме той документ, з якого ця реформа має розпочинатися. Він змінить підхід до формування кадрової судової системи. Крім того, після відновлення ВККС робота понад двох тисяч суддів, зокрема у столичному окружному суді, буде оцінена. Це і стане елементом очищення суддівського корпусу від нечесних суддів», – сказав Арахамія в коментарі для видання «Інтерфакс-Україна».

На тому, що судова реформа в Україні відбудеться у повній відповідності до рекомендацій Венеційської комісії, наголошує і голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко. Зокрема Україна максимально врахує пропозицію Венеційської комісії щодо участі міжнародних експертів у відборі членів ВККС.

«Наразі це єдиний спосіб додати цьому процесові довіри з боку суспільства і хоч якось краще, ніж до цього, гарантувати доброчесність тих, хто перевірятиме доброчесність суддів», – сказав Олександр Корнієнко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy