Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Верховна Рада спростила процедуру надання статусу УБД

  • 465
Верховна Рада спростила процедуру надання статусу УБД

Народні депутати остаточно ухвалили законопроєкт №9141, який передбачає спрощення процедури надання статусу учасника бойових дій, інвалідності та статусу члена сім’ї загиблого захисника чи захисниці.

Про це повідомив ініціатор законопроєкту, народний депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв.

«Головна мета – зробити так, щоб не військовослужбовець бігав за папірцями, а папірці за нашими бійцями», – пояснив нардеп.

За його словами, військовослужбовці мають низку перешкод для оформлення статусу УБД, зокрема через витребування компетентними органами переліку документів, частина з яких навіть може не вимагатися законодавством.

«Зважаючи на те, що здебільшого захисники, які звернулися до відповідних комісій для оформлення статусу ветерана, продовжують проходити військову службу, вони часто не мають змоги з’являтися до компетентних органів на вимогу принести документи, яких бракує для оформлення статусу», – наголосив Чернєв.

Він додав, що після підписання законопроєкту, цей процес значно спростять та пришвидшать.

«Тепер чиновники та цифровізована система будуть самостійно збирати дані з усіх установ та відомств, необхідні для надання статусу УБД за поданням заявника. На весь процес виділяється не більше 30 днів», – підсумував ініціатор законопроєкту.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy