Верховна Рада підтримала зміни статусу старост
- 11503
Народні депутати ухвалили законопроєкт № 4535 про розвиток інституту старост.
Проєкт закону продовжує реформу децентралізації та вдосконалює структуру місцевого самоврядування.
З ухваленням Виборчого кодексу України староста вже не виборча посада. Відтепер він – посадова особа виконавчих комітетів сільських, селищних та міських рад.
«Старости не мають прямих виборів, але передбачена прозора процедура їхнього призначення. Громадські слухання повинні відбутися у кожному селі, що входить до старостинського округу. Без погодження з громадськістю призначити будь-кого неможливо», – пояснив голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін.
Законопроєкт врегульовує механізм громадських обговорень обрання старости. Зокрема, їхній результат обов’язково має розглянути місцева рада. Якщо вона не підтримала претендента на посаду старости, його кандидатуру повторно не можна вносити на затвердження у цьому окрузі.
Також встановлюються правила звітування старост – звіт заслуховують на відкритій зустрічі із мешканцями старостинського округу із можливістю ставити запитання, вносити зауваження та пропозиції.
За словами Безгіна, у громадах старости виконуватимуть здебільшого допоміжну функцію.
«Зараз ЦНАПи, які надають понад 400 послуг, є у трохи більш ніж у половині громад. Там, де таких центрів немає, базові послуги може надавати староста, зокрема це стосується різних довідок», – зазначив Безгін.