Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Верховна Рада підтримала чотири євроінтеграційні медичні законопроєкти. Розкриваємо деталі

  • 253
Верховна Рада підтримала чотири євроінтеграційні медичні законопроєкти. Розкриваємо деталі

Сьогодні Верховна Рада підтримала в першому читанні чотири законопроєкти, над якими працював Комітет ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Про це повідомив голова комітету, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Михайло Радуцький.

За його словами, ці документи важливі не лише для виконання умов Угоди про асоціацію з ЄС, а і як ініціативи, спрямовані на зниження вартості ліків в аптеках.

Законопроєкт № 10372 про самоврядування у сфері охорони здоров’я в Україні.

Як зауважив парламентар, багато років в Україні обговорювалося питання запровадження лікарського самоврядування, як це працює у країнах ЄС. Цей механізм передбачає, що частину повноважень виконавчої влади передається медичній спільноті.

«Логічно, щоб не чиновник в міністерстві, а медики вирішували, чи потрібно видавати ліцензію лікарю на професійну діяльність», – вважає Радуцький.

Він пояснив: законопроєкт передбачає створення чотирьох палат: лікарів, медсестер/медбратів, фармацевтів і стоматологів. Передбачені механізми виборів до палат, їхньої роботи та чітко розмежовані повноваження. Першими будуть створені палати стоматологів та фармацевтів. За терміном — не раніше ніж через рік після закінчення воєнного стану.

Законопроєкт № 11172 щодо маркування лікарських засобів, розповів Радуцький,  передбачає приведення українського законодавства до європейських стандартів через затвердження нових правил маркування упаковок медичних препаратів.

«Наразі в Україні існує практика, за якою виробник наносить на упаковку інформацію про переваги свого лікарського засобу. Наприклад, ліки №1. Це порушує правила чесної конкуренції, що діють відповідно до директиви ЄС. Зокрема забороняється наносити на внутрішній та зовнішній упаковці препарату будь-яку інформацію рекламного характеру, відомості про юридичних чи фізичних осіб, які не є виробником чи власником реєстраційного посвідчення на ліки», – пояснив Михайло Радуцький.

Стосовно законопроєкту № 11173 щодо паралельного імпорту лікарських засобів Михайло Радуцький нагадав, що у 2022 році Верховна Рада ухвалила закон медичного комітету «Про лікарські засоби», який у тому числі передбачав запровадження в Україні механізму «паралельного імпорту», як це працює в ЄС.

«На жаль, ми не знаємо точно, коли закінчиться повномасштабна війна. У підсумковій редакції закону ми вказали термін набуття чинності цього положення «після закінчення воєнного стану». Але нині ми бачимо, що положення про «паралельний імпорт» не потребують масштабних регуляторних змін і можуть бути введені значно раніше – з 2025 року. Тому ми пропонуємо пришвидшити введення набуття чинності дії норми закону про «паралельний імпорт». Приклад інших країн показує, що такий механізм дозволить завести до країни дешевші ліки, підвищити конкуренцію та, відповідно, зменшити витрати українців на медичні препарати», – наголосив Михайло Радуцький.

Ще один євроінтеграційний законопроєкт – № 10293 щодо удосконалення обмежень для медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації під час здійснення ними професійної діяльності.

Очільник медичного комітету зазначив, що проєкт закону, розроблений Урядом, пропонує встановити перелік заборон у взаємодії медиків та представників фармацевтичних компаній. Зокрема, на отримання медичними працівниками з метою просування зразків лікарських засобів, медичних виробів, сувенірної та брендованої продукції, запровадження програм лояльності для лікарів.

«Фактично йдеться про перехід на стандарти, які діють у всьому світі щодо відмови від рекламування медиками фармацевтичних компаній. Подібні заборони багато років діють у провідних країнах світу. Наприклад, у Франції медпрацівникам заборонено отримувати стимули матеріального чи нематеріального характеру, у США – діє відмова від будь-яких подарунків, загалом у країнах ЄС – фармпредставникам забороняється рекламувати та пропонувати винагороду медикам», – резюмував Михайло Радуцький.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy