Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Велика реставрація: Євгенія Кравчук закликає громади активніше розробляти проєктні документи

  • 7034
Велика реставрація: Євгенія Кравчук закликає громади активніше розробляти проєктні документи

Громади, на території яких є цінні пам’ятки архітектури, мають активніше розробляти проєктно-кошторисну документацію (ПКД), щоб їхні об’єкти змогли потрапити у програму Президента України «Велика реставрація».

Про це наголосила заступниця голови партії та фракції «Слуга Народу» Євгенія Кравчук на круглому столі «Туристичне Тернопілля – синергія держави та громад», який відбувся у Збаразькому замку.

«Я хочу звернутися до голів громад: розробляйте ПКД на реставрацію ваших пам’яток! Так, це трохи складніше, ніж ПКД на садочок чи школу, це специфічний процес. Але тут як у відомому анекдоті: хочеш виграти в лотерею – купи лотерейний квиток», – сказала вона.

Євгенія Кравчук також повідомила, що незабаром буде опубліковано список з 28 нових об’єктів Великої реставрації – йдеться про пам’ятки, які перебувають в комунальній, а не державній власності.

«Щоб включити такі об’єкти у програму, ми прийняли спеціальний закон №5551-2. Він вже запрацював. І цього року на пам’ятках розпочнуться реставраційні роботи», – пояснила народна депутатка.

Заступниця голови партії нагадала, що 2022 рік стане другим роком дії програми. Всього вона розрахована на три роки, протягом яких планують реставрувати 150 пам’яток архітектури.

«Ми будемо наполягати на збільшенні бюджетних видатків на Велику реставрацію у 2022 році. Загалом потрібно 3 млрд грн, з яких 1,8 млрд – на пам’ятки комунальної власності. За ці кошти ми зможемо розпочати реставрацію 50-70 об’єктів. Інакше ми ризикуємо втратити нашу культурну спадщину, адже 80% українських пам’яток потребують реставрації, а 30% – знаходяться в аварійному стані і не можуть приймати туристів», – зауважила Євгенія Кравчук.

Учасники круглого столу ознайомилися з ходом робіт на двох об’єктах Великої реставрації: Збаразькому та Чортківському замках, які входять до національного заповідника «Замки Тернопілля».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy