Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Велика приватизація: що і за скільки продасть держава

  • 9354
Велика приватизація: що і за скільки продасть держава

Велика приватизація принесе державному бюджету щонайменше 9 млрд грн вже у 2021 році. Проте загальні надходження можуть бути значно більшими – завдяки високим стартовим цінам на об’єкти.

Про це під час брифінгу заявила народна депутатка від «Слуги Народу», заступниця голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.

«Ціну об’єктів великої приватизації затверджує Кабінет міністрів за пропозицією інвестиційного радника. Але стартові ціни будуть високими. Наприклад, Об’єднана гірничо-хімічна компанія – очкується, що торги почнуться з 3-4 млрд грн і можуть зрости до 10-15 млрд грн», – розповіла депутатка.

Вона наголосила, що для розблокування великої приватизації депутати мають ухвалити законопроєкт № 4543, який скасує заборону на проведення аукціонів. Його розгляд запланований на вівторок, 30 березня.

На 2021-й рік вже визначено перелік великих підприємств, що підлягають приватизації. Це, зокрема, Об’єднана гірничо-хімічна компанія, завод «Більшовик», «Президент Готель», 6 обленерго.

Завтра парламент також розгляне законопроєкт №4020 про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації (перше читання).

«Крім тих запобіжників, які вже прописані в чинному законі України про приватизацію (не можна продавати залізничні колії, ліси, аеродроми, атомні електростанції, заклади освіти тощо), законопроєкт №4020 встановлює додаткові запобіжники. В ньому буде передбачено конкретний перелік підприємств, котрі не підлягають приватизації або відчуженню контрольного пакету акцій», – пояснила Роксолана Підласа.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy