Велика приватизація: що і за скільки продасть держава
- 9379
Велика приватизація принесе державному бюджету щонайменше 9 млрд грн вже у 2021 році. Проте загальні надходження можуть бути значно більшими – завдяки високим стартовим цінам на об’єкти.
Про це під час брифінгу заявила народна депутатка від «Слуги Народу», заступниця голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.
«Ціну об’єктів великої приватизації затверджує Кабінет міністрів за пропозицією інвестиційного радника. Але стартові ціни будуть високими. Наприклад, Об’єднана гірничо-хімічна компанія – очкується, що торги почнуться з 3-4 млрд грн і можуть зрости до 10-15 млрд грн», – розповіла депутатка.
Вона наголосила, що для розблокування великої приватизації депутати мають ухвалити законопроєкт № 4543, який скасує заборону на проведення аукціонів. Його розгляд запланований на вівторок, 30 березня.
На 2021-й рік вже визначено перелік великих підприємств, що підлягають приватизації. Це, зокрема, Об’єднана гірничо-хімічна компанія, завод «Більшовик», «Президент Готель», 6 обленерго.
Завтра парламент також розгляне законопроєкт №4020 про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації (перше читання).
«Крім тих запобіжників, які вже прописані в чинному законі України про приватизацію (не можна продавати залізничні колії, ліси, аеродроми, атомні електростанції, заклади освіти тощо), законопроєкт №4020 встановлює додаткові запобіжники. В ньому буде передбачено конкретний перелік підприємств, котрі не підлягають приватизації або відчуженню контрольного пакету акцій», – пояснила Роксолана Підласа.