Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Велика приватизація: які об’єкти продасть держава і навіщо це потрібно

  • 2546
Велика приватизація: які об’єкти продасть держава і навіщо це потрібно

Велика приватизація відбудеться! Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №4543, яким скасувала заборону на проведення аукціонів з продажу великих держпідприємств. Минулого року цей процес був тимчасово призупинений через карантин.

«Гроші від приватизації фінансують дефіцит державного бюджету. Нам постійно говорять: давайте менше позичати в іноземних кредиторів. В 2021- му, щоб повернути борги і профінансувати запланований обсяг дефіциту, Мінфіну потрібно буде сумарно запозичити близько 700 млрд грн. Так-от, шановні колеги, якщо хочете витягнути країну з боргової ями – хоча би дайте Фонду державного майна нормально працювати», – заявила з трибуни заступниця голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.

Депутатка пояснила, що в законопроєкті не йдеться про приватизацію стратегічних підприємств. Держава може передати приватному власникові тільки непрофільні активи: готелі, санаторії, заводи.

Закон «Про приватизацію» встановлює чітку заборону на приватизацію ключових активів. Не можна продавати заклади освіти, газогони, нафтопроводи, атомні електростанції, пошту, метрополітен тощо.

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства підрахували очікувані обсяги надходжень до держбюджету від великої приватизації у 2021-му році.

«Ухвалення зазначеного законопроєкту також дозволить нам виконати ті показники в державному бюджеті, які були проголосовані парламентом в розмірі надходжень 12 млрд грн», – розповіла у сесійній залі заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлана Панаіотіді.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy