«Велика фракція» online: текстова трансляція (2 день)
- 15769
20:49 Президент України Володимир Зеленський сказав, що в програмі Президента та партії більше не існує пунктів, які ми не можемо виконати.
20:43 Володимир Зеленський: «Я хотів би бути Президентом на момент, коли ми виконаємо всі наші обіцянки».
20:41 Володимир Зеленський: «Партія «Слуга Народу» тільки народилась. Вона «маленька», тільки «почала ходити». У всіх було мало досвіду, але є великий шлях, і цей шлях ви можете пройти. Партія може зміцнюватись. Ми маємо працювати як одна команда».
20:36 Президент України Володимир Зеленський про сферу національної безпеки та оборони: Важливо, що в нас з’явилось РНБО, цей орган запрацював потужно. Різні фінансові групи, олігархи, державні зрадники бояться, щодня кожен відчуває тиск.
І люди оцінили це, суспільство повірило. Якщо ти зрадник, ми будемо знати, де твоє місце.
20:33 Президент України Володимир Зеленський: З погляду медицини в нас є багато викликів, було багато випробувань. Сьогодні я бачу команду з медицини, вона є в державі. Ми обрали міністра, працює профільний комітет, і ми готові до будь-яких викликів.
20:32 Володимир Зеленський про перемоги команди Президента і «Слуги Народу»: «У нас з’явилася цифровізація. Ми номер один в Європі. Цього просто не було. А зараз в нас режим пейперлес, немає паперів. Це партія «Слуга Народу», це ми».
20:30 Президент України Володимир Зеленський: Чи була в нас інфраструктура? Ні. Ми – перші в Європі за кількістю якісних кілометрів доріг.
20:29 На Великій фракції виступає Президент України. «Сьогодні ми на першому місці. Це велика відповідальність. Першим бути складно, але й – величезний потенціал. Це можливість змінювати всю державу».
20:26 Завершилася презентація напрацювань плану реформ на 2021-2023 рр. Їх народні депутати «Слуги Народу» під час Великої фракції у Трускавці розробляли за такими напрямками:
- Військова безпека та міжнародні відносини
- Енергетична незалежність та зелена трансформація
- Людський капітал (медицина, освіта, культура)
- Технологічний розвиток та ринкові трансформації
- Інфраструктура та місцевий розвиток
- Продовольчий хаб
- Цифровий хаб
- Верховенство права
Кожна з 8-ми груп включала керівника напряму, експерта, представника Верховної Ради, Кабінету міністрів та Офісу Президента.
Найближчим часом плани будуть доопрацьовані з урахуванням пропозицій і зауважень Президента, представників уряду, народних депутатів, а згодом оприлюднені.
20:15 План реформ в аграрному секторі, який депутати презентували під час Великої фракції «Слуги Народу» у Трускавці, передбачає розвиток локального сільгоспвиробництва. Детальніше читайте тут.
20:04 Яких реформ чекати в галузі верховенства права у найближчі 2 роки?
Правосуддя має бути не тільки справедливим, але й швидким та зручним. А в центрі уваги судової системи – людина, наголошує голова Комітету з питань правової політики Андрій Костін.
Для цього нам потрібні зменшення термініу розгляду справ, навантаження на суди та кількості судових справ, збільшення кількості справ, які розглядаються онлайн, сталість та єдність судової практики).
Також важливим буде виконання судових рішень, збільшення довіри до правосуддя, невідворотність відповідальності за корупцію та відшкодування в бюджет від корупційних правопорушень, створення цифрових механізмів виявлення та запобігання корупції.
Окрім справедливої держави нам потрібні безпечні громади. Для цього маємо знизити рівень злочинності, удосконалити умови для проведення ефективного досудового розслідування, підвищити рівень безпеки на дорогах, створити належні умови праці для правоохоронців, створити сучасний та облаштований державний кордон, забезпечити висококваліфікованими кадрами.
19:55 Запуск 5G, інтернет по всій державі, 100% державних послуг онлайн, Paperless, доля ІТ у ВВП 10% – ось головні пріоритети на 2021-2023 рр., які ставлять перед собою урядовці, депутати та представники Офісу Президента. Ще Україна має стати цифровим хабом у Центральній та Східній Європі, а також для всього світу – експортером продуктів для цифрового державного урядування. Крім того, обсяг єдиного податку від е-резидентів має скласти 3 млн доларів США на рік.
«У листопаді будемо презентувати Diia City, яка запрацює в січні. На сцені разом з Президентом та нашою командою вже буде кілька технологічних гігантів, які вже заявлять про вхід в Diia City», – анонсував віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
19:40 Триває презентація плану реформ на 2021-2023 рр. Наступна галузь – аграрний сектор. До 2023 року депутати та урядовці пропонують досягти таких цілей:
✅Розвиток і відновлення зрошення в Україні – на 20% більше сільськогосподарських земель під зрошенням, на 30% менші витрати води, на 40% менше споживання електроенергії на одиницю подачі води.
✅ Здорове харчування: на 30% більше площ під органічною продукцією, +20% українців, які харчуються збалансовано, 20% шкільних дієт містять органічні продукти. Крім того, вдвічі зменшена кількість харчових отруєнь.
✅ Розвиток локального сільгоспвиробництва: 10% внутрішнього ринку продуктів харчування – крафтові; 5% валової сільськогосподарської продукції виробляється кооперативами, на 24 тис. га більше інтенсивних насаджень ягід та фруктів. Також пропонується досягти створення 300 тис. робочих місць в АПК.
19:30 Що пропонується у трансформації інфраструктури до 2023 року: потяги Інтерсіті з’єднають всі обласні центри, сіті-експрес запрацює у Києві, Львові, Дніпрі та Харкові, а також з’являться 25 індустріальних парків.
Крім того, будуть створені спеціальні туристичні економічні зони, а 10 нацпарків стануть справжніми туристичними об’єктам з необхідною інфраструктурою.
«В Україні є 24 тис. км доріг – і до 2023 року вся ця мережа має бути оновлена. За два роки повинні запрацювати 10 регіональних аеропортів та національний авіаперевізник. Майже всі порти ми або передамо в концесію, або вони будуть приватизовані», – заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
19:15 План реформ на 2021-2023 рр. у галузі деолігархізації та захисту конкуренції, ринку капіталу, модернізації податкової та бюджетної систем, пенсійної реформи.
Серед важливих цілей до 2023 року – залучення державних і приватних інвестицій, створення робочих місць, зростання капітальних інвестицій вдвічі, ВВП на душу населення – 4570$/людину, скорочення частки державного сектора.
Важливою стане нова індустріалізація в Україні, що включає три важливі кроки:
- Стимулювання внутрішнього виробництва: в Україні має стати вигідно виробляти.
- Стимулювання експорту: держава допомагає експортерам виходити на зовнішні ринки.
- Захист внутрішнього ринку: українські виробники захищені від демпінгового і субсидованого імпорту.
Україні також потрібне буде справедливе оподаткування та прозорий бюджет. Йдеться про зростання довіри до органів влади з боку платників податків, збільшення податкових надходжень, зменшення відсотків податків щодо ВВП до 22% (на 3%), детінізація та реформування митниці, що збільшить надходження на 100 млрд грн на рік.
18:55 Наступна презентація плану реформ на 2021-2023 рр. стосується медичної галузі, освіти, культури та соціальної сфери.
У медицині народні депутати та урядовці пропонують такі стратегічні цілі: заробітна плата лікаря не менше 25 тис. грн; 180 млрд грн на програму медичних гарантій вже в 2023 році; 100% нові машини екстреної допомоги.
У сфері освіти: оновлена і доступна інфраструктура, раціональна мережа закладів освіти, безбар’єрність і доступність освітнього простору, гідний рівень заробітної плати освітян, цифровізація освіти, її якісний та актуальний зміст.
Культура: 100% українців охоплено базовими культурними послугами (мистецька освіта, читання, кіно,творче самовираження), сформовано інфраструктуру креативних індустрій та громадських центрів, внесок креативних індустрій у ВВП зростає з 3,8 до 5%.
Соціальна сфера: гідне життя на пенсії, боротьба з бідністю, стимуляція народжуваності, реабілітація та реінтеграція ветеранів, належна підтримка родин загиблих героїв.
18:43 Депутати, урядовці та представники Офісу Президента презентують план реформ на 2021-2023 рр. у галузі енергетичної незалежності та зеленої трансформації.
Серед цілей – інтеграція європейської та української енергосистеми та ринків, нарощування видобутку газу, нафти +20%, збільшення нафтопереробки, зниження залежності від імпортних енергоресурсів. Важливими стануть розвиток та впровадження енергоефективних технологій, збільшення частки атомної генерації на 10% та скорочення імпорту природного газу.
У галузі зеленої трансформації планують розвивати відновлювальні джерела палива, екомодернізацію промисловості, збільшення частки екологічного транспорту; зниження втрат в енергомережах.
Стосовно екологічної безпеки та захисту довкілля – тут необхідно збільшувати тривалість життя в Україні, адаптуватися до зміни клімату, будувати інфраструктуру для переробки відходів, раціонально використовувати природні ресурси та збільшувати лісовий фонд України.
18:10 Закінчилася робота 8 груп, які напрацьовували порядок денний реформ на 2021-2023 рр. у різних сферах. Про результати доповідають Президенту Володимиру Зеленському.
Перша група розповідає про трансформацію у нацобороні та міжнародних відносинах.
Серед запропонованих цілей – членство в НАТО, успішне завершення реформи СБУ, створення та розбудова національної системи стійкості, система національного спротиву, реінтеграція ТОТ, інформаційний суверенітет, розблокування питання в ТКГ по обміну полонених, зміцнення створених Україною альянсів – Кримська платформа, Люблінський трикутник, квадрига з Туреччиною, Асоційоване тріо.
15:52 Почалася панельна дискусія про пріоритети зовнішньої та внутрішньої безпеки країни. Цю тему з депутатами обговорюють керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та віце-прем’єр-міністр — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.
14:15 Як проходить дискусія у робочих групах за участю Президента – у нашому фоторепортажі.
13:19 Прибув Президент України Володимир Зеленський. Ознайомлюється з роботою груп, які напрацьовують план реформ на найближчі два роки, та спілкується з народними депутатами.
13:09 Учасники Великої фракції розділилися на 8 груп та почали брейншторм. Відповідно до Плану трансформації, напрацьовують порядок денний реформ на 2021-2023 рр у різних сферах. У кожній такій групі – керівник напряму, експерт, представник Верховної Ради, Кабінету міністрів та Офісу Президента.
За декілька годин групи презентуватимуть свої напрацювання.
12:10 Перший заступник Держмитслужби Олександр Щуцький про напрямки реформування Держмитслужби. Один з факторів – розвиток IT-системи для боротьби з контрабандою та порушеннями на митниці. Коли ми не даємо суб’єкту контактувати з митником. Також важливі HR-напрямок – підвищення зарплат працівників, регулярні перевірки їх на доброчесність. Окрім того, потрібна модернізація митних постів, розвиток всієї митної інфраструктури.
11:25 Голова НАЗК Олександр Новіков назвав 5 головних принципів антикорупційної стратегії: цифрова трансформація та відкриті дані, оптимізація функцій держорганів, зручні законні сервіси, нетерпимість до корупції серед населення.
11:20 Денис Монастрський: «Де взяти ресурс для підвищення зарплат співробітникам системи МВС? Це виявлення контрафактної продукції – табак та алкоголь. Ми вже опрацювали з фахівцями напрямки, де можна дати бюджету мільярди гривень».
11:18 Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський про стратегічні законопроєкти, необхідні до ухвалення:
«Системні зміни до Кримінально процесуального кодексу. Це про ті умови роботи правоохоронних органів, що мають гарантувати нашу з вами безпеку, безпеку пересічних громадян. Якщо ми говоримо про обіг зброї – це політична обіцянка партії «Слуга Народу», з якою вона йшла на вибори. Ми маємо ухвалити закон про обіг зброї. Без права на носіння короткостволу – це є принципова позиція».
11:10 Міністр МВС Денис Монастирський закликав розвивати проєкт «Поліцейський офіцер громади» (ПОГ). Адже довіра до поліцейських у громадах становить 70%. Ця ініціатива забезпечить обслуговування кожної громади офіцером, який живе та працює на її території. Уже відкрито понад 438 поліцейських станцій у 21 регіоні. У 372 громадах працюють 632 ПОГ. Детальніше – читайте тут.
11:05 Виступає міністр МВС Денис Монастирський. Просить підвищити зарплати рядовим співробітникам системи міністерства. «Вони мають отримувати гідну зарплату», – заявив він.
10:45 Ірина Венедіктова: Ми хочемо, щоб прокурор був захисником, а не «карателем». В центрі мають бути інтереси потерпілого.
10:40 Генпрокурорка України Ірина Венедіктова: Перший етап президентської реформи прокуратури закінчився. Було понад 12 тис. прокурорів, у законі ми проголосували 10 тис. прокурорів, після атестації 7700 залишилось. Тобто 35% пішло. І тепер ми добираємо прокурорів. Коли із системи прокуратури пішло понад 35% працівників – це дуже багато. Для сталості державницьких інституцій треба їх розбудовувати. Детальніше – читайте тут.
10:35 Голова ТСК з прав дітей Павло Сушко нагородив директорку Вигодської спеціальної школи Івано-Франківської обласної ради Оксану Якимів грамотою Верховної Ради за заслуги перед Українським народом.
10:30 Розпочинається другий день Великої фракції «Слуги Народу» у Трускавці. Депутати проведуть нараду з представниками силових міністерств і правоохоронних органів. Мета – підбити підсумки роботи і обговорити ключові ідеї законопроєктів, які міністерства, відомства та депутати подаватимуть на розгляд парламенту.