Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Вдосконалення механізму компенсації за житло: в Україні відбулися великі публічні консультації

  • 215
Вдосконалення механізму компенсації за житло: в Україні відбулися великі публічні консультації

13 жовтня відбулася третя і фінальна частина публічних консультацій «Удосконалення механізму отримання громадянами України компенсації за житло, пошкоджене та знищене внаслідок збройної агресії росії проти України», результати якої стануть основою для законодавчих змін та доповнень до відповідного законопроєкту про компенсацію за знищене та зруйноване житло.

Водночас публічні консультації тривають до 29 жовтня у вигляді онлайн-анкетування, до якого може долучитися кожен, хто ще має зауваження та пропозиції щодо механізму компенсацій.

Про це повідомила голова комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, яка реалізувала публічні консультації у партнерстві та за підтримки ГО «Інститут Республіка».

За словами Олени Шуляк, труднощі у поданні заявки на компенсацію від всіх співвласників житла; відсутність компенсації за руйнування житла у період з 2014 року; занадто повільна робота комісій та неможливість оскаржити їхні висновки; складнощі у поновленні документів на право власності — ці та інші проблеми обговорили учасники публічних консультацій. Під час заходу організатори зібрали факти та пропозиції про компенсації за пошкоджене та знищене майно від усіх учасників процесу. Особливу увагу приділили типовим проблемам програми та пропозиціям, як їх розв’язати.

На основі отриманих даних сформують загальні рекомендації – як вдосконалити механізм виплати компенсацій. Зокрема це стосується необхідних змін до нормативних документів.

Першу частину консультацій провели 20 вересня, присвятивши її питанням мешканців Києва, Київської, Чернігівської, Сумської, Житомирської, Львівської, Хмельницької, Рівненської, Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської та Закарпатської областей.

Друга частина відбулася 6 жовтня, на ній розглянули проблеми мешканців Донецької, Луганської, Харківської, Дніпропетровської, Полтавської, Кіровоградської, Черкаської та Вінницької областей.

Третя фінальна частина консультацій відбулася онлайн 13 жовтня. Її присвятили напрямку «Південь», до якого увійшли АР Крим, Запорізька, Херсонська, Миколаївська та Одеська області. У консультації взяли участь мешканці цих регіонів, ВПО, які мешкають у цих областях та люди, які мають там пошкоджене або знищене майно.

Загалом у трьох етапах публічних консультацій зареєструвалися понад тисяча осіб, сотні учасників безпосередньо долучилися до обговорення.

Як і під час попередніх зустрічей учасників консультацій розділили на декілька груп: виконавці законодавства про компенсації, отримувачі виплат, експерти у різних галузях, пов’язаних з механізмом компенсацій. Учасникам ставили питання за їхнім профілем.

Зокрема йшлося про такі проблеми:
– законодавчі, процедурні й технічні виклики під час оформлення компенсацій;
– скарги на роботу комісій, сервісів та інших суб’єктів, що оформлюють компенсації;
– зловживання з боку заявників чи виконавців під час оформлення компенсації.

Також учасникам надали можливість запропонувати, як саме розв’язати ці проблеми, зокрема законодавчим шляхом.

«Вдячна за роботу всім, хто долучився до наших консультацій, адже багато з отриманих пропозицій стануть основою для впорядкування механізму виплат компенсацій. Важливо, що люди на основі свого досвіду самі запропонували необхідні та потрібні їм зміни, а ми допоможемо цим змінам реалізуватися», – наголосила Олена Шуляк.

Вона додала, що всі напрацювання публічних слухань ретельно проаналізують експерти, а результати аналізу нададуть уряду та парламенту для впровадження необхідних змін.

Для тих, хто не зміг долучитися до консультацій, до 29 жовтня триватиме онлайн-анкетування. Завдяки цьому кожен має можливість долучитись до публічної консультації та висловити свої пропозиції. Ця інформація також надійде експертам для аналізу.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy