Валерій Стернійчук про пріоритети діяльності «Слуги Народу» на Волині у 2024 році
- 116
Служба в ЗСУ, підтримка сил оборони, допомога ветеранам та ВПО, енергонезалежність, безбарʼєрний простір: голова Волинської обласної організації партії «Слуга Народу» Валерій Стернійчук розповів про діяльність у 2024 році
Якими є основні напрямки діяльності вашої організації у 2024 році?
Напевно, не відкрию секрету, якщо скажу, що і Волинська обласна організація партії «Слуга Народу», і депутати, як частина цієї організації, окреслюючи напрямки діяльності на 2024 рік, намагалися дотримуватися загальнонаціонального курсу та тих векторів, які стали пріоритетними для держави. А саме:
✅підтримка Збройних Сил України;
✅соціальна підтримка: допомога ветеранам та їх сімʼям, ВПО;
✅енергозабезпечення та енергетична незалежність;
✅створення безбарʼєрного простору.
Як обласна організація допомагає фронту, ветеранам, ВПО?
Говорячи про допомогу Силам оборони, найперше зазначу, що семеро депутатів від «Слуги Народу» з Волині зараз несуть службу у ЗСУ. Всі решта – консолідовані та послідовні у своїх рішеннях щодо підтримки захисників та внутрішньо переміщених осіб.
Зокрема наші депутати підтримують всі ініціативи, які виносяться на сесії міських, селищних і сільських рад та стосуються виділення коштів на підрозділи ЗСУ, змін до місцевих програм та бюджету у частині надання допомоги ВПО, ветеранам, зниклим безвісти, військовополоненим, загиблим та їх сімʼям.
Неодноразово вони відвідували фронт та дізнавалися про потреби. Буквально недавно з такої поїздки повернулися Ольга Ващук та Віктор Пась, представники Камінь-Каширщини.
Депутати періодично зустрічаються з внутрішньо переміщеними особами, щоб дізнатися про їх потреби та допомогти їх задовольнити. Також обранці долучалися до зустрічей евакуаційних потягів.
Робота офісів (їх у нас 4) налагоджена таким чином, щоб допомогти всім категоріям громадян. Проте особливу увагу ми звертаємо на вразливі категорії.
Як саме обласна організація долучається до допомоги ВПО?
Намагаємося бути включеними в ці процеси. Зокрема, пошук роботи для ВПО: наші адміністратори офісів моніторять бази вакансій регіонів Волині, щоб в разі потреби порекомендувати.
Частина дітей наших захисників та внутрішньо переміщених осіб цього літа відпочивали в різних місцях, як в Україні, так і за кордоном. Тут наші обранці працювали як команда, і якщо були голосування за виділення коштів на трансфер чи інші витрати для організації поїздок – їх підтримували. Також тримали на контролі питання відпочинку саме цих категорій дітей.
Чи допомагає обласна організація в релокації підприємств?
Під час релокації бізнесу на територію Волинської області перенесено понад 50 підприємств. Частина з них повноцінно розпочали роботу. Загалом на таких підприємствах працевлаштовано понад 500 співробітників.
Між іншим, на Волині на постійній основі розробляються механізми залучення релокованого бізнесу до роботи в складі індустріальних парків з наданням додаткових механізмів фінансової підтримки.
На даний момент кількість заявок на релокацію у Волинську область невелика, оскільки Волинська область межує з Білорусією, а це – додаткові безпекові ризики.
Як працює в області міжрегіональне співробітництво із зарубіжними партнерами? Наведіть приклади конкретних проєктів.
У Волинській області міжрегіональне співробітництво із зарубіжними партнерами активно розвивається, охоплюючи різні сфери, включно з економікою, культурою, екологією та соціальними проєктами. Завдяки географічній близькості до країн ЄС, таких як Польща та Литва, Волинь має широкі можливості для міжнародної співпраці.
Важливу роль у цьому процесі відіграють органи місцевого самоврядування, обласна рада, а також представники політичних сил, зокрема депутати від партії «Слуга Народу». Вони підтримують ініціативи, спрямовані на залучення іноземних інвестицій, розвиток прикордонної інфраструктури та посилення зв’язків із країнами ЄС. Депутати лобіюють інтереси регіону, сприяючи реалізації спільних проєктів із зарубіжними партнерами, а також беруть участь у підготовці угод про співпрацю та розвитку транскордонних програм.
Якщо говорити про підписані договори, меморандуми, угоди про співробітництво то Волинь займає одну з лідируючих позицій по Україні. Сумарно це понад 150 підписаних документів, причому не лише з містами, але і з селищами та навіть селами.
По конкретних проєктах:
Нещодавно Ковель отримав грант на реконструкцію зеленої зони, тобто парку. Йдеться про спільний проєкт з польським містом-партнером Ленчна «Співпраця на користь клімату – розвиток зеленої інфраструктури в Ленчні та Ковелі» у рамках Програми Interreg NEXT PL-UA 2021-2027.
Ще одним масштабним проєктом який вдалося втілити в Ковелі в рамках міжнародного співробітництва, – переобладнання двох будівель, що раніше використовувалися для адміністративних та навчальних цілей під житло для внутрішньо переміщених українців. Ініціатива була частиною програми «Підтримка ЄС для нагальних потреб розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні». Бюджет переоблаштування становив 1,86 млн євро.
Також Ковель вже понад рік співпрацює з німецьким містом Саабрюкен. Завдяки цій співпраці вдалося залучити допомогу для потреб міста: генератор потужністю 320 кВт для резервного живлення КП «Ковельводоканал», три пожежні авто, пакет допомоги від GIZ: мікроавтобус Форд Транзит та екскаватор JCB та багато іншого.
Завдяки партнерству Володимира та литовського міста Расейняй цього літа вдалося оздоровити дітей військовослужбовців та полеглих героїв. Крім цього діти воїнів з Володимира мали чудовий відпочинок і у німецькому Цвікау та польському Ленчиці.
І таких проєктів багато. Завдяки ним вдається закривати потребу військових, комунальних служб, закладів освіти у техніці та інших необхідних речах.