Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Вагітні жінки самі визначатимуть початок декретної відпустки

  • 592
Вагітні жінки самі визначатимуть початок декретної відпустки

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №9271, що дозволяє жінкам самим визначати початок декретної відпустки.

«Ми пропонуємо надати можливість жінкам за відсутності медичних протипоказань самим вирішувати, коли розпочинати і закінчувати відпустку в межах цих 126 днів. Таким чином, жінки, розпочавши пізніше таку оплачувану відпустку змогли б подовжити її в післяпологовий період на ту невикористану до пологів кількість днів», – розповіла ініціаторка документа, народна депутатка «Слуги Народу» Марина Бардіна.

Так, сьогодні оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 126 календарних днів надається у чіткому розподілі кількості днів на до та після пологів. Неускладнена вагітність – 70 до та 56 після пологів.

У разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів тривалість відпустки збільшується до 140 (відповідно, 70 до та 70 після пологів). А для жінок, віднесених до 1-3 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, термін цієї відпустки – 180 календарних днів (90 днів до та 90 після пологів).

За новим законом, працюючій жінці буде надана можливість, за відсутності медичних протипоказань, та за її бажанням розпочинати відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами пізніше, ніж за 70 (90) днів до очікуваної дати пологів та пропорційно збільшити післяпологову частину відпустки. При цьому загальна тривалість відпустки, передбачена законодавством, не змінюватиметься

«Наприклад, жінка зможе використати 20 днів відпустки до очікуваної дати пологів та 106 днів – після, загальна тривалість відпустки залишиться незмінною та становитиме 126 днів. Або використати свої дні у будь-якому розподілі в межах їх загальної кількості. У разі, якщо жінка не бажає розпочинати дану відпустку пізніше або ж наявні медичні протипоказання, діятиме «стандартний» розподіл днів відпустки до та після пологів», – розповіла Марина Бардіна.

Ухвалений законопроєкт дозволить врахувати інтереси та позицію жінок, які за власним вибором і у разі відсутності медичних протипоказань, вирішили продовжувати трудову діяльність до пологів та бажають збільшити строк перебування у оплачуваній відпустці після пологів, додала вона.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy