Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В українських лікарнях з’являться представники пацієнтів: що вони робитимуть

  • 218
В українських лікарнях з’являться представники пацієнтів: що вони робитимуть

Амбасадори пацієнта будуть інформувати пацієнтів про безоплатні послуги в ПМГ та систематизують скарги в лікарнях.

Про це розповів голова медичного комітету, народний депутат «Слуги Народу» Михайло Радуцький за підсумками презентації пілотного проєкту «Представник пацієнта» разом з міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком, головою НСЗУ Наталією Гусак, представниками руху «Чесно», Світового банку та посольства Швейцарії в Україні.

«Один із пріоритетів роботи нашого Комітету – покращення якості медичних послуг. Верховна Рада ухвалила закон, який надав право НСЗУ проводити моніторинг дотримання умов договору та контролювати якість медичних послуг, а восени минулого року Уряд дозволив службі здійснювати два види моніторингу — автоматичний та фактичний», – нагадав він.

Водночас не менш важливою є робота неурядових та громадських організацій, через які пацієнти можуть залишити скарги або побажання до організації роботи в лікарні, переконаний Михайло Радуцький.

Крім звернень на «гарячу лінію» НСЗУ, людина повинна мати інші канали комунікації, щоб вирішити проблемні питання.

«Один із таких каналів – амбасадори чи представники пацієнта. За тиждень стартує пілотний проєкт, за яким у трьох медичних закладах в Києві та у двох у Львові почнуть працювати 10 амбасадорів. Вони будуть працювати у брендованому помаранчевому одязі для того, щоб пацієнти могли їх одразу ідентифікувати. Представники пацієнта будуть роз’яснювати про послуги ПМГ, які з них надаються безоплатно, реагувати на скарги з організаційних питань, проводити опитування», – пояснив голова комітету.

Щотижня керівництво медичного закладу та НСЗУ будуть отримувати інформацію від амбасадорів, з переліком проблемних питань. Пілотний проєкт має стати корисним як для медичних закладів, НСЗУ та МОЗ, так і безпосередньо для пацієнтів.

«Гадаю, що такий пілотний проєкт дозволить виявити проблемні питання в наданні медичних послуг та в перспективі дозволить підвищити якість медичних послуг», – наголосив народний депутат.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy