Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні збільшився відсоток українських комплектуючих у техніці для держзакупівель

  • 171
В Україні збільшився відсоток українських комплектуючих у техніці для держзакупівель

З січня мінімальний рівень локалізації в публічних закупівлях продукції машинобудування в України підвищився з 15 до 20%. Це означає, що у кожному автобусі, який купують органи держвлади, громади та держкомпанії, має бути не менше 20% української складової.

Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

«На момент прийняття законодавства про локалізацію півтора року тому, проникнення імпорту в публічні закупівлі в Україні сягало 38%. В ЄС, куди ми прагнемо, цей показник в районі 5%. І це є однією з вагомих причин економічної міцності і добробуту. А в часи війни ще й способом виживання і забезпечення економічної самодостатності», – пояснив Кисилевський.

Він додав, що підвищення рівня локалізації у машинобудуванні допомагає підприємствам не зупинитися в умовах війни та зберігає десятки тисяч робочих місць.

«Це десятки тисяч сімей, які не виїхали за кордон і стали основою міцності України у цей складний період. Також до 40% витрачених на закупівлі коштів повертаються у держбюджет і допомагають фінансуванню ЗСУ», – сказав народний депутат.

За його словами, зростання відсотка локалізації при публічних закупівлях ще й стало поштовхом для інвестицій у розвиток як окремих підприємств, так і цілих галузей промисловості. Зокрема, потужне зростання демонструє виробництво навісного обладнання для комунальної техніки.

«Ще одне завдання на 2024 рік – посилення контролю за дотриманням законодавства про локалізацію при публічних закупівлях. Переконаний, що цей контроль ставатиме все жорсткішим», – наголосив Кисилевський.

Він зазначив, що локалізація дала імпульс для змін у державній економічній політиці. Зокрема все частіше звучать пропозиції, що держава всі свої закупівлі має здійснювати з пріоритетом для вітчизняних виробників.

«З промисловцями кількох галузей протягом минулого року ми обговорювали можливе розширення локалізації. Цілком можливо, що воно стане реальністю вже у 2024 році», – підсумував Кисилевський.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy