В Україні збільшили мінімальну зарплату та інші соціальні видатки
- 409
З 1 квітня підвищуються низка соціальних видатків та стартує перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів. Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
«Відтепер мінімальна зарплата становитиме 8 тис. грн. Це другий етап підвищення. Також у квітні стартує перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам», – зазначив голова профільного комітету.
Він додав, що пенсії перерахують після того, як до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування надійде інформація про сплату ЄСВ за І квартал 2024 року.
«Працюючі пенсіонери, яким буде проведено перерахунок, орієнтовно у червні отримають вже збільшену пенсію та доплату різниці за квітень-травень», – пояснив Гетманцев.
Також, за його словами, зростуть виплати для зайнятих на суспільно корисних роботах.
«У багатьох постраждалих від війни регіонах це серйозна альтернатива для тих, хто втратив роботу, порівняно з допомогою по безробіттю. З 1 квітня за умови відпрацювання повного місяця такі працівники зможуть розраховувати на виплату до 12 тис. грн. Водночас розмір допомоги по частковому безробіттю також зросте – до 4 тис. грн», – зауважив парламентар.
Окрім того, збільшується компенсаційна виплата роботодавцям, які влаштовують на роботу ВПО. Якщо людину працевлаштували за направленням центра зайнятості, виплата збільшиться до 16 тис. грн.
Також зростуть компенсації роботодавцям за працевлаштування таких категорій громадян:
❇️людей з інвалідністю, учасників бойових дій, тих кому до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років та громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць – до 8 тис. грн;
❇️молоді з-поміж зареєстрованих безробітних (віком до 25 років – в яких страховий стаж менше ніж 12 місяців; віком до 35 років – на перше робоче місце; звільнених зі строкової військової / альтернативної служби – на перше робоче місце) – до 4 тис. грн;
❇️громадян, які мають статус безробітного більш ніж 1 місяць і мають додаткові гарантії працевлаштування, або тих, хто має статус безробітного понад 6 місяців – до 3520 грн;
❇️внутрішньо-переміщених осіб під час дії воєнного стану – до 8 тис. грн.
«Підтримка створення нових робочих місць, стимулювання зайнятості, залучення тимчасово безробітних до виконання вкрай важливих суспільно корисних робіт є нині надзвичайно важливим завданням для держави», – підсумував Гетманцев.