Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні запустять лабораторії, де перевірятимуть будівельну продукцію на відповідність євростандартам - Олена Шуляк

  • 235
В Україні запустять лабораторії, де перевірятимуть будівельну продукцію на відповідність євростандартам - Олена Шуляк

З 2025 року виробники будівельної продукції обов’язково будуть декларувати характеристики своєї продукції та підтверджувати її відповідність євростандартам, яку перевірятимуть спеціальні лабораторії і призначені органи оцінки відповідності.

Про це в інтерв‘ю виданню Mind повідомила Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк.

За її словами, все це – частина імплементації 305 регламенту ЄС, суть якого у приведенні до відповідності української будівельної продукції всім стандартам, нормам та характеристикам ЄС. Дані щодо виробів мають міститися у відкритому доступі, що допоможе унеможливити використання низькопробних небезпечних матеріалів та фальсифікату.

“305 регламент – один з перших кроків до промислового безвізу. Якби не повномасштабна війна, він почав би діяти з 1 січня 2023. Але ми були змушені перенести його на 2025 рік, адже необхідно організувати мережу сучасних лабораторій, призначити органи оцінки відповідності тощо. Сподіваємося, за цей час зробимо всі організаційні речі, і 305 регламент в Україні запрацює повноцінно”, – зазначає народна депутатка.

Перші кроки в цьому напрямку робляться вже сьогодні, запевняє вона. Так, спільно з Міністерством відновлення і Міністерством цифрової трансформації нещодавно був відкритий е-кабінет виробника будівельної продукції в Єдиній державній електронній системі в сфері будівництва (ЄДЕССБ).

“Там виробники декларують показники своєї продукції. Зараз це добровільно, але згодом стане обов‘язковим. Мета цього зрозуміла і чітка – ми прагнемо, щоб в Україні виготовлялися і використовувалися виключно безпечні, якісні сучасні матеріали. Без них неможлива ані відбудова, ані майбутнє будівництво, взагалі”, – наголосила Олена Шуляк.

Нагадаємо, майже рік тому в парламенті ухвалили законопроєкт № 4142, який забороняє використання азбесту в будівництві. Через нього можуть виникати серйозні проблеми зі здоров’ям – його волокна мають форму твердих голок і потрапляючи під час будівельних чи ремонтних робіт до організму, призводять до невиліковних хвороб дихальних шляхів.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy