Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні запущено першу малу електростанцію на базі муніципалітету

  • 210
В Україні запущено першу малу електростанцію на базі муніципалітету

У місті Ірпінь встановлено малу електростанцію, що є прикладом розподіленої енергогенерації. Це перший такий проєкт в Україні на базі муніципалітету.

За координації Голови енергетичного комітету парламенту Андрія Геруса австрійською компанією INNIO та авторизованим дистриб’ютором її газопоршневих електростанцій Jenbacher (Єнбахер), компанією ТОВ «КТС Інжиніринг», спільно з Ірпінською міською радою було реалізовано стале енергопостачання критично важливих об’єктів міста Ірпінь.

Проєкт передбачає безкоштовне встановлення та використання містом газопоршневої електростанції.
Від цієї малої електростанції працюватиме котельня, яка надає послуги теплопостачання 70% мешканцям Ірпеня.

Також до нової електростанції будуть під’єднані об’єкти критичної інфраструктури міста: школи, лікарня, міськрада.

Мала електростанція прибула у готовому (укомплектованому) стані з Австрії і була введена в експлуатацію протягом декількох днів. Для установки нової електростанції необхідно було лише підготувати бетонний фундамент та підвести газові та електричні мережі.
Контейнерна електростанція використовує природний газ, що зменшує вартість виробленого кіловата в порівнянні з дизельним пальним.

«Ця установка, в порівнянні з дизельним генератором, являє собою постійне, а не резервне джерело живлення, та спроєктована для роботи у безперервному режимі протягом усього строку експлуатації, – зазначив Андрій Герус, – такі готові рішення дозволяють швидко забезпечити безперебійне енергопостачання об’єктам комунального господарства під час постійних обстрілів енергетичної інфраструктури. Вдячні президенту компанії INNIO Олафу Берлієн та команді «КТС Інжиніринг» за допомогу в реалізації цього проекту».

За словами голови комітету з питань енергетики та ЖКП, масштабування таких проектів розподіленої генерації по всій Україні підвищить стійкість та гнучкість Об’єднаної енергосистеми та стане кроком до європейських стандартів роботи в енергетиці.

Відкриття малої електростанції відбулося за участі місцевої влади, представників міністерства енергетики та народних депутатів 31 січня.

«В найближчих планах встановити 100 малих електростанцій, які дозволять заживити найкритичніші об’єкти», – заявив Голова Комітету Андрій Герус під час запуску установки.

Мала електростанція, за словами народного депутата, є наочним прикладом, що такі проєкти реально здійснити.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy