Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні запровадять прозорі механізми для отримання права на розміщення МАФів і парковок

  • 288
В Україні запровадять прозорі механізми для отримання права на розміщення МАФів і парковок

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №10308, який запровадить прозорі та конкурентні механізми отримання права на розміщення тимчасових споруд для підприємницької діяльності (МАФів) на державних і комунальних землях та майданчиках для паркування транспортних засобів.

За словами одного з ініціаторів документа, голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування Олени Шуляк, цей документ про виграшну стратегію, від якої всі отримають користь.

«Так, місцевий бюджет матиме кошти на соціальні та інфраструктурні проєкти, бізнес — можливість працювати чесно і без сюрпризів. Ну а мешканці громад отримують якісні послуги». – наголосила вона.

І свого боку спів ініціатор, народний депутат «Слуги Народу» Олексій Мовчан зазначив, що наразі тимчасові споруди, а в народі просто – МАФи, та парковки – найпоширеніший варіант ведення бізнесу як у великих містах, так і в маленьких населених пунктах. Водночас це – найулюбленіша тема для корупціонерів.

«Зараз, щоб встановити тимчасову споруду і мати можливість вести бізнес, дуже часто підприємець має платити хабаря особам, які приймають рішення. Ще складніша ситуація з майданчиками для паркування – механізм їхньої організації взагалі не врегульований. Кожен орган місцевого самоврядування на свій розсуд вирішує питання організації стоянок та парковок у громаді. Здебільшого це – неконкурентний процес, який також має багато корупційних ризиків», – розповів він.

Народний депутат зауважив, що в цій сфері давно потрібно було навести лад на законодавчому рівні і це зробить законопроєкт №10308.

Що пропонує законопроєкт?
– спрощення і врегулювання питань та процедур, пов’язаних з розміщенням МАФів та майданчиків для платного паркування транспортних засобів;
– встановлення прозорої, законодавчо визначеної процедури розміщення МАФів та парковок на державних та комунальних земельних ділянках через конкурентні онлайн-аукціони. За результатами електронних торгів особа, що запропонувала найвищу ціну, отримує право на розміщення таких об’єктів. Це дозволить зробити процеси конкурентними та позбавить їх корупційних ризиків;
– запровадження прозорих та конкурентних механізмів доступу суб’єктів господарювання до отримання права на розміщення МАФів та майданчиків для паркування транспортних засобів.

Також законопроєкт пропонує внести зміни до Земельного кодексу України, щоб зробити правила користування державною та комунальною землею зрозумілішими.

Зокрема, ці зміни встановлюють однакові правила для укладання угод щодо використання землі для розміщення МАФів та парковок. Це усуне непорозуміння, які виникали на різних рівнях підзаконних актів уряду та регіональних актів органів місцевого самоврядування.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy