Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні захищатимуть права інвесторів у житлове будівництво: парламент підтримав рішення

  • 9915
В Україні захищатимуть права інвесторів у житлове будівництво: парламент підтримав рішення

Верховна Рада 332-ма голосами підтримала законопроєкт № 5091 «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому», який захищає людей, які вкладатимуть гроші в будівництво первинної нерухомості.

Як зазначила народний депутат, заступниця голови депутатської фракції «Слуга Народу» та голова Координаційної ради з проблемних питань у містобудуванні Олена Шуляк, у документі йдеться про те, що відтепер в Україні будуть реєструвати кожну квартиру в спеціальному реєстрі, до якого забудовник зможе вносити дані лише тоді, коли має всі необхідні документи для будівництва.

Крім цього, забудовник не зможе продавати всі квадратні метри, доки будинок не здадуть в експлуатацію. Це дозволить мати «недоторканий», який за потреби можна буде використати. Документом передбачено також унеможливлення подвійного продажу квартир та публічність інформації щодо будівництва. Тепер вона буде публічною.

«Протягом останніх 30 років незалежності України побудова квартир за гроші самих вкладників була частковим ризиком. Бо згодом часто з’ясовувалося, що багато квартир недосконалі з вини забудовника, який неналежним чином оформив та звів об’єкт. Нарешті нам вдалося унеможливити факт, коли будівництво здійснюється не за правилами або порушуючи волю людей, які за цей будинок заплатили. Знищення ризиків потягне за собою попит на квартири, які будуються інвесторами, бо вони знатимуть, що, якщо щось піде не так, вони точно будуть захищені», — зазначила Олена Шуляк.

Депутат наголосила, що все це сприятиме запуску повноцінного ринку іпотеки та банківського кредитування. На сьогоднішній день банки зацікавлені в тому, щоб громадяни були захищені, бо це запускає надважливий логістичний ланцюжок добробуту і людей, і країни в цілому.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy