Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні заборонено використовувати феєрверки

  • 440
В Україні заборонено використовувати феєрверки

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 7438 про використання та обіг піротехнічних виробів, який передбачає заборону використання феєрверків.

Як пояснив ініціатор документа, голова профільного комітету, народний депутат «Слуги Народу» Олег Бондаренко, гучні звуки та світло піротехнічних виробів через їх подібність до звуків пострілів, вибухів, ракет, бомб, до звуків військових дій – це один з каталізаторів для згадування пережитого травматичного досвіду.

«На сьогодні для кожного українця слово ПТСР (посттравматичний синдром розладу) є доволі знайомим словом. Війна позбавила людей відчуття безпеки, спокою, призвела до стресу, негативні психологічні наслідки якого ми бачимо вже зараз, та, вірогідно, які будуть небезпечними для здорового майбутнього населення нашої країни. Людина, яку тим чи іншим чином торкнулася війна, має свої реакції на різного роду зовнішні чинники, зокрема на ті, що можуть являти собою каталізатори для згадування пережитого травматичного досвіду», – пояснив він.

До того ж зауважив голова комітету, шкода, що наноситься внаслідок використання піротехнічних виробів, завдається не тільки людям, а й домашнім та диким тваринам.

«Безумовно, питання використання та обігу піротехнічних виробів є критичним та потребує відповідного врегулювання на законодавчому рівні як під час війни, так і після настання Перемоги, під час мирного стану», – додав народний депутат.

Як наголосила ініціатор законопроєкту, народна депутатка «Слуги Народу» Юлія Овчинникова, сьогодні важливо усвідомлювати: захист ментального та фізичного здоров’я наших громадян – це питання національної безпеки країни.

«Законопроєктом передбачено відтермінування заборони на продаж піротехнічних виробів на 3 місяці після набрання чинності законом та експорту вказаної продукції на 1 рік, для того, щоб дати можливість реалізувати бізнесу наявну у них продукцію», – повідомила вона.

Що передбачено законопроєктом:

• заборона при поводженні з тваринами використання оснащень, інвентарю та піротехнічних виробів, що призводять (можуть призвести) до травмування тварин;
• заборона заподіяння тваринам травмувань, болю, знівечення, їх загибель, у тому числі через використання піротехнічних виробів при поводженні з ними під час проведення спортивних, видовищних заходів, відео- та фотозйомок;
• забороняється використання феєрверків (піротехнічних виробів, призначених для використання під час розважальних заходів) класів F2, F3, F4;
• забороняється продаж та/або передача будь-яким способом феєрверків класів F2, F3, F4;
• забороняється продаж та/або передача будь-яким способом феєрверків класу F1, особам, які не досягли шістнадцяти років.

Законопроєкт не вводить нових обмежень та заборон на:

• використання та продаж сценічних (класи Т1 і Т2) та інших піротехнічних виробів (класи Р1 і Р2). Питання їх використання та обігу і надалі регулюється Технічним регламентом піротехнічних виробів, затвердженим КМУ;
• піротехнічні вироби, призначені для використання Збройними Силами України, Національною поліцією або аварійно-рятувальними службами з некомерційною метою, відповідно до законодавства України;
• використання феєрверків класу F1, що мають дуже низький рівень небезпеки і незначний рівень шуму;
• проведення спортивних змагань з ракето моделювання чи навчань з використанням навчальних гранат та інших піротехнічних виробів.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy