Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні з’явиться премія імені Мирослава Скорика

  • 5038
В Україні з’явиться премія імені Мирослава Скорика

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що передбачає заснування державної премії імені Мирослава Скорика в галузі музичного мистецтва.

Відповідний документ №5767, поданий Президентом України, підтримали 306 депутатів.

«Творчість Мирослава Скорика є яскравим надбанням української культури. Його музика здобула світове визнання. Це наш Енніо Морріконе. Тож ми цілком підтримуємо заснування цієї премії, яка точно сприятиме розвитку українського музичного мистецтва, популяризації творчості вітчизняних музикантів. Взагалі, про необхідність заснування премії Володимир Зеленський заявив під час святкування 29-ї річниці Незалежності України. Мирослава Скорика не стало влітку 2020-го. Маємо вшанувати пам’ять митця», – сказав голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко.

За його словами, премію присуджуватимуть за вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва України та впровадження новітніх непересічних практик у композиторській, виконавській, музикознавчій діяльності.

«Для України Мирослав Скорик – це національна легенда, це Герой України, це автор неперевершених музичних творів. Він – частина не лише української, а й світової музичної історії. Його творчість презентує як українську, так і європейську культуру. Заснування премії – правильний та необхідний крок. Він стимулюватиме розвиток українського музичного мистецтва, популяризуватиме його. А в контексті розвитку кіновиробництва – це додатковий плюс», – сказав голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Павло Сушко.

Водночас народний депутат від «Слуги Народу» Андрій Клочко зауважив, що Національна академія мистецтв України підтримує даний законопроєкт, адже творчий доробок Мирослава Скорика став яскравим надбанням української культури та здобув широке світове визнання.

Мирослав Скорик – один із провідних представників української композиторської школи другої половини XX – початку ХХІ ст., педагог, диригент, піаніст, музикознавець, Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, кандидат мистецтвознавства, академік Національної академії мистецтв України.

Він є автором музики до таких фільмів, як «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова, «Мелодія ля-мінор» до фільму «Високий перевал», до мультфільмів «Як козаки куліш варили», «Гришкины книжки», «Лис Микита». Серед масштабних творів Скорика – опера «Мойсей» і музика до балету «Батерфляй».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy