Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні вперше запустили виробництво біометану

  • 640
В Україні вперше запустили виробництво біометану

У Чернігівській області біогазовий завод вперше в Україні запустив в експлуатацію біометановий модуль, який виробляє біометан і передаватиме його одразу до газорозподільної мережі. Потужність – до 3 млн куб.м біометану на рік.

Як зауважив голова комітету з питань енергетики та ЖКП, народний депутат “Слуги Народу” Андрій Герус, оскільки Україна має великий потенціал вирощування сировини для біогазових заводів, продаж біометану може стати новим експортним напрямком.

«Враховуючи ціну блакитного палива на європейському ринку, економічно вигідно будувати такі заводи та дообладнувати біогазові установки для виробництва біометану. Парламент, зі свого боку, створив правову базу для стимулювання розвитку цього напрямку», – сказав Андрій Герус.

Нагадаємо, в жовтні 2021 року Верховна Рада прийняла Закон про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку виробництва біометану.

Закон врегульовує видачу гарантій походження на обсяг такого газу, формування реєстру біометану, співпрацю з реєстрами країн ЄС і можливості продажу біометану іншим країнам з обміном гарантій походження.

Також передбачається запровадження механізму розвитку ринку біометану, який спрямований на використання можливостей української ГТС, яка пов’язана з ГТС європейських країн.

«Виробництво біометану – це дуже молода галузь в Україні. Зараз навіть попри війну продовжується її активний розвиток. Бізнес розуміє, що це перспективний напрямок економіки, – зазначає Андрій Жупанин, автор Закону щодо розвитку виробництва біометану, – якщо говорити про продаж біометану за кордон, то його ціна зараз там майже у два рази вища за природний газ. Це величезний ресурс для отримання експортної виручки для України та зменшення нашого торгового дефіциту».

Зазначимо, біометан – це екологічний газ, який отримують шляхом очищення біогазу, що, своєю чергою, виробляється з відходів харчової промисловості й тваринництва. Біометан можна закачувати в українську ГТС та використовувати як природний газ.

Базовою сировиною для заводу в Чернігівській області є жом цукрового буряку після виробництва цукру, бурякова патока, рослинні залишки, силос енергетичних рослин, відходи харчових та комбікормових виробництв, послід ВРХ.

Потенціал України з виробництва біометану, за оцінкою Біоенергетичної асоціації, – близько 10 млрд кубометрів на рік. Це третина довоєнного споживання газу в Україні.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy