Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні відновлюють звітування політичних партій: Олена Шуляк пояснила деталі

  • 349
В Україні відновлюють звітування політичних партій: Олена Шуляк пояснила деталі

Верховна Рада підтримала законопроєкт №9419-1, який передбачає відновлення подання політичними партіями фінансових звітів до НАЗК про використання бюджетних коштів. Це – вимога європейських екзаменаторів і ще один дієвий інструмент антикорупційної інфраструктури та розбудови доброчесної політичної системи.

Про це повідомила очільниця партії «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

«Українські виборці надали депутатам мандат довіри, а окрім цього з власної кишені фінансують роботу політичних партій. Цілком справедливо, коли платники податків матимуть повне право знати, куди і на що політики витрачають їхні кошти», – сказала вона.

За її словами, доступ відповідних контролюючих органів та громадянського суспільства до звітності партій за принципом «усі бачать усе» має стати ще одним запобіжником для корупційних ризиків і зловживань. Зниження порогу вимог до партій, щоб отримати фінансування із держбюджету, а також чіткий перелік вимог, на що можна їх витрачати, а на що – ні.

«Якщо зараз держава фінансує лише ті партії, що подолали поріг в 5% голосів на виборах і пройшли до Верховної Ради, то відтепер отримувати кошти на статутну діяльність можуть ті, хто набрав 3% голосів. По суті, це додатковий стимул для розвитку тих, хто хоч і не потрапив в парламент, має певну підтримку від громадян, готовий працювати і розвиватись. Ця норма також сприятиме деолігархізації, зниженню впливу великого капіталу на політичне життя та розбудові здорової політичної конкуренції, а також збільшуватиме прямий вплив виборців на політичний процес», – розповіла Олена Шуляк.

Окрім того, документ сприяє розбудові ефективної політичної системи і дозволяє політичним силам в прозорий спосіб отримувати додатковий дохід на фінансування своєї діяльності. У ньому є норма, яка дозволяє розміщувати кошти на банківських депозитних рахунках із метою отримання пасивного доходу. Це офіційний дохід, який потім можна використати на розбудову своєї спроможності, додала голова партії.

Вона наголосила на тому, що партія «Слуга Народу» єдина з парламентських партій подала звіт за 2020 рік і готова була це робити й надалі. Але доступ до електронного реєстру НАЗК POLITDATA було закрито через роботи із захисту даних на час воєнного стану. Тож не було навіть технічної можливості подати фінансовий звіт.

Нагадаємо, що 2 квітня 2020 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”, яким було запроваджено відстрочку для політичних партій у поданні щоквартальних звітів про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

«Понад три роки фінансування політичних сил випало із системи контролю НАЗК і громадськості. Спочатку це сталось через пандемію, а потім почалось повномасштабне вторгнення. Проте час повертати підзвітність та прозорість у цей процес. НАЗК має поновити роботу Єдиного державного реєстру звітності політичних партій якомога швидше, не пізніше набрання чинності майбутнього закону», – пояснила Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy