Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні відновлять електронне декларування

  • 678
В Україні відновлять електронне декларування

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9534 про відновлення декларування в першому читанні.

Законопроєкт передбачає, що посадовці, які у 2022–2023 роках не подали декларацію, мають це зробити упродовж 90 днів з моменту набрання чинності законом, пояснив голова фракції «Слуга Народу», ініціатор документа Давид Арахамія.

Водночас військові, посадовці на окупованих територіях чи територіях ведення бойових дій – подають декларацію лише після звільнення, повернення в ппд (крім ротації), демобілізації, деокупації території, зазначає народна депутатка «Слуги Народу» Анастасія Радіна.

Також у документі йдеться про відновлення повноважень НАЗК щодо перевірки декларацій, необхідність декларування місця проживання посадовця під час війни.

«Публічний доступ до реєстру декларацій має бути поновлено, проте із обмеженнями. Наразі вдалося досягти такого компромісу: з міркувань безпеки пропонується обмежити доступ до інформації про населений пункт, де розташоване майно, а також про ідентифікуючі дані третіх осіб, вказаних у декларації. Проте подати ці дані декларанти муситимуть, а НАЗК і НАБУ/САП зможуть їх перевірити. Також заповнення декларації стане зручнішим. Дані з інших реєстрів “підтягуватимуться” у акаунт декларанта, полегшуючи заповнення декларації. Разом з тим, декларант буде зобов’язаний перевірити достовірність усіх даних і додати те, чого немає у реєстрах», – розповідає Анастасія Радіна.

Окрім того, у законопроєкт була додана компромісна норма щодо декларування орендованого майна. Йдеться про те, що декларуванню не підлягатиме об’єкт з ринковою вартістю користування до 50 прожиткових мінімумів (наразі трохи менше 130 тис. грн) за весь час користування.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy