Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні створять Єдиний портал повідомлень викривачів корупції

  • 10325
  • 1
В Україні створять Єдиний портал повідомлень викривачів корупції

Верховна Рада ухвалила в цілому з пропозиціями Президента законопроєкт №3450. Він передбачає створення Єдиного порталу, де викривачі корупції зможуть повідомити про факти корупційних дій.

«До сьогодні в законі було прописано, що кожен орган державної влади, місцевого самоврядування повинен створювати спеціальні портали для викривачів корупції. Це не лише тривало в часі, а й дорого. Великим питанням є ще й те, як ця інформація збиратиметься та опрацьовуватиметься, чи буде там достатній рівень захисту. Тому цим законопроєктом ми доручаємо НАЗК створити такий портал, відповідати за нього і працювати з викривачами, захищати їх», – розповідає співавторка законопроєкту, заступниця голови Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Галина Янченко.

За словами депутатки, на цьому порталі викривачі абсолютно анонімно чи за бажанням вказуючи свою особистість зможуть надати будь-яку інформацію про факти корупції, які їм відомі, та прикріпити відповідні документи.

«Портал матиме всі рівні захисту, проходитиме відповідні перевірки, що підтверджуватимуть його надійність і те, що інформація звідти нікуди не може подітися», – додає Галина Янченко.

Закон також закріплює гарантії правового захисту викривачів виключно через адвокатів системи безоплатної правової допомоги.

Нагадаємо, раніше викривачів корупції було убезпечено від звільнення з роботи, їм гарантовано право на заходи безпеки, конфіденційність та анонімність повідомлень, винагороду у визначених законом випадках, а також на отримання психологічної допомоги.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ярмуш Светлана
Ярмуш Светлана
3 місяців тому

Когда создадут этот портал?

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy