Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні створять Єдиний портал повідомлень викривачів корупції

  • 11597
  • 2
В Україні створять Єдиний портал повідомлень викривачів корупції

Верховна Рада ухвалила в цілому з пропозиціями Президента законопроєкт №3450. Він передбачає створення Єдиного порталу, де викривачі корупції зможуть повідомити про факти корупційних дій.

«До сьогодні в законі було прописано, що кожен орган державної влади, місцевого самоврядування повинен створювати спеціальні портали для викривачів корупції. Це не лише тривало в часі, а й дорого. Великим питанням є ще й те, як ця інформація збиратиметься та опрацьовуватиметься, чи буде там достатній рівень захисту. Тому цим законопроєктом ми доручаємо НАЗК створити такий портал, відповідати за нього і працювати з викривачами, захищати їх», – розповідає співавторка законопроєкту, заступниця голови Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Галина Янченко.

За словами депутатки, на цьому порталі викривачі абсолютно анонімно чи за бажанням вказуючи свою особистість зможуть надати будь-яку інформацію про факти корупції, які їм відомі, та прикріпити відповідні документи.

«Портал матиме всі рівні захисту, проходитиме відповідні перевірки, що підтверджуватимуть його надійність і те, що інформація звідти нікуди не може подітися», – додає Галина Янченко.

Закон також закріплює гарантії правового захисту викривачів виключно через адвокатів системи безоплатної правової допомоги.

Нагадаємо, раніше викривачів корупції було убезпечено від звільнення з роботи, їм гарантовано право на заходи безпеки, конфіденційність та анонімність повідомлень, винагороду у визначених законом випадках, а також на отримання психологічної допомоги.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
2 Коментарі
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ярмуш Светлана
Ярмуш Светлана
2 роки тому

Когда создадут этот портал?

Руслан
Руслан
2 роки тому

Дослідження показали, що людина яка отримала пенсію в 2000-2500 гривень дужче жалкує ніж ті хто живе за іх рахунок!)))
Як вам така допомога?

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy