Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні планують створити обов'язковий реєстр лобістів

  • 289
В Україні планують створити обов'язковий реєстр лобістів

Парламент підтримав у першому читанні урядовий законопроєкт № 10337 про доброчесне лобіювання.

«Це важливий крок до обмеження впливу олігархів, чи будь-яких інших осіб, компаній, які хочуть, щоб на їх користь приймалися певні нормативні документи, – на чиновників, центральну, місцеву владу тощо. Тепер, якщо хтось комусь пропонуватиме внести зміни до закону, прийняти той чи інший документ, розпорядження тощо в своїх інтересах, він не зможе робити це «підкилимно», – зазначив голова правового комітету, народний депутат «Слуги Народу» Денис Маслов.

За його словами, всі подібні контакти будуть вчинятися лише компаніями чи особами, які будуть зареєстровані в спеціальному реєстрі, де вони вказуватимуть предмет своєї лобістської діяльності, кінцеву мету такої діяльності, яким чином вони це роблять, з ким контактують, і від кого отримують за це кошти.

«Усе це буде доступно й прозоро для суспільства, аби всі бачили, хто що лобіює, просуває, і за чий кошт. Сьогодні у всьому цивілізованому світі існує лобізм у різних формах. Десь більш зарегульований, десь менш зарегульований. Для України це новий досвід. Зараз ми робимо лише перший крок, створюємо умови лобіювання. Далі буде більш ретельне унормування процедур лобіювання та відповідальності за порушення. І оскільки ми рухаємось до Євросоюзу, в питанні лобіювання ми також маємо намір йти паралельно з ЄС», – підсумував Денис Маслов.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy