Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні створять новий ефективний орган екологічного контролю

  • 9734
В Україні створять новий ефективний орган екологічного контролю

Парламент підтримав законопроєкт №3091, який запровадить в Україні новий державний екологічний контроль.

Як зауважив народний депутат від «Слуги Народу» Олександр Маріковський, станом на 2021 рік законодавство у сфері екоконтролю не переглядалось вже 30 років.

«Кожен знає про забруднення атмосферного повітря підприємцями, про стічні води в річках, про підпали екосистем, браконьєрство, незаконні сміттєзвалища та сотні питань, пов’язаних з природою та екологією. Ці проблеми не вирішувались. Причина – неефективний держекоконтроль. Тому що цьому органу належать такі повноваження і така відповідальність підприємств, за якими не можна вирішити екопитання. Закон дозволить зробити ефективний державний орган екоконтролю, нову природоохоронну інспекцію з конкретною процедурою звітності і реєстрації кожного кроку екоінспектора у відповідній системі», – сказав він.

Зі свого боку голова профільного комітету Олег Бондаренко зауважив, що сьогодні треба зробити цей орган влади дієвим.

«Завдяки законопроєкту ми змінюємо підстави та порядок проведення перевірок. Тепер і в суб’єктів господарювання, і в інспекторів будуть чітко визначені права та обов’язки. Ще один важливий момент: для усунення надмірного навантаження на бізнес через дублювання функцій ми передамо ДЕІ функції, які притаманні іншим центральним органам влади – лісагентству, рибагентству, геонадрам», – дадав голова комітету.

Він також зазначив, що з’явиться Інформаційно-телекомунікаційна система заходів державного екологічного контролю, що забезпечить прозорість процесу перевірок, до якої будуть вносити плани перевірок, плани заходів та звіти. Вся інформація буде відкритою, загальнодоступною, унеможливлюючи корупцію і тиск держави на бізнес, які раніше закидали ДЕІ.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy