Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні створять мережу центрів безпеки у громадах – Олексій Чернишов

  • 4859
В Україні створять мережу центрів безпеки у громадах – Олексій Чернишов

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов анонсував створення мережі центрів безпеки у кожній громаді. Вони об’єднуватимуть рятувальників, медиків та поліцейських. Про це міністр заявив на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Безпека громад».

«Центри безпеки об’єднають пожежну та екстрену медичну допомогу і поліцію в єдину модель безпекової комунікації. В екстрених умовах людині іноді важко вирішити, до кого саме телефонувати, щоб отримати допомогу. Оператори центрів безпеки беруть цю функцію на себе й оперативно вирішують, куди й головне, яку службу скерувати. Це значно пришвидшує час реагування на кризові ситуації, а значить, рятує здоров’я та життя людей», – пояснив Чернишов.

За його словами, в країні вже діють 36 таких центрів, 16 з яких у Донецькій області. Втім, у міністерстві наголошують, що їхня кількість має активно збільшуватися.

«Наразі понад 300 громад не мають на своїх територіях державних місцевих або добровільних пожежно-рятувальних підрозділів. Існує потреба створення понад 350 центрів безпеки, це амбітна мета. Ми охопимо всі територіальні громади в усіх регіонах країни. Цей проєкт може бути реалізований у партнерстві державної влади та місцевого самоврядування», – заявив міністр.

Він розказав, що для розвитку мережі таких центрів Мінрегіон спільно з МВС та МОЗ розробило наказ, який визначає чіткі критерії та вимоги до створення таких центрів: доступність, спроможність та якісна інфраструктура.

Міністр зазначив, що громади можуть об’єднувати зусилля для створення центрів безпеки.

«Дві чи три громади можуть об’єднатися в єдиний союз, це дасть можливість сконцентрувати ресурси на створення таких центрів. Мінрегіон вже затвердив зразки договорів про співробітництво громад. Це дозволить створити спроможну мережу центрів безпеки у громадах. В результаті час реагування на пожежі буде зменшено до 20 хвилин, люди відчуватимуть себе безпечніше», – резюмував Чернишов.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy