Site icon Політична партія «Слуга Народу»

В Україні створять інфраструктурну платформу для громад – Олена Шуляк

В Україні планують створити платформу для громад, що стане майданчиком для їхнього спілкування з центральною владою. На платформі громади зможуть отримати експертну оцінку своїх інфраструктурних проєктів і знайти можливі шляхи залучення співфінансування для їхньої реалізації – з держбюджету, за кошти МФО чи приватних компаній.

Створення такої платформи анонсувала очільниця партії «Слуга Народу», голова міжфракційного об’єднання «За Велике будівництво» Олена Шуляк під час форуму «Велике будівництво: дороги та мости» у Києві.

«Платформа може стати ефективним механізмом для розповсюдження національних програм на місцевий рівень. Таким чином держава зможе спонукати громади брати активнішу участь у питаннях планування та залучення фінансування для покращення якості життя на місцях. Це ще один крок до децентралізації та самодостатності ОТГ, але одночасно і сигнал, що громади не залишаться зі своїми проблемами сам на сам», – сказала Шуляк.

За її словами, центральні органи влади, як-от Міністерство інфраструктури та Укравтодор, вже мають успішний досвід реалізації програм, зокрема співпраці з міжнародними фінансовими інституціями, залучення приватних коштів. Як приклад вона навела спільний проєкт Мінінфраструктури, Європейського інвестиційного банку та українських міст «Міський громадський транспорт», завдяки якому у 18 містах невдовзі з’явиться сучасний екологічний транспорт.

На переконання Олени Шуляк, центральна влада має допомагати місцевій і надалі брати участь у таких проєктах.

«Цей досвід необхідно передавати та масштабувати на менші громади. Проєкти громад зможуть конкурувати між собою, отримати підтримку та експертну оцінку, «достукатися» до органів влади, доопрацювати проєкт і виправити можливі помилки. Хотілося б, щоб громади подавали такі проєкти, які могли б конкурувати між собою. І щоб до відбору цих проєктів безпосередньо долучалися мешканці цих громад», – наголосила очільниця «Слуги Народу».

За її словами, робота платформи для громад має розповсюджуватися не лише на «Велике будівництво», а й на інші наскрізні національні програми: «Велика реставрація», «Енергетична незалежність», «Нове село», розбудова регіональних аеропортів, «Поліцейський офіцер громади» та інші.

«Всі ці проєкти можуть “зшиватися” на базі цієї платформи для громад», – підсумувала Шуляк.