Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні спростять умови для лікування військових та розширять перелік місць для роботи ВЛК

  • 475
В Україні спростять умови для лікування військових та розширять перелік місць для роботи ВЛК

Відтепер військовим простіше буде оформити довідку про обставини травматизації (поранення, контузії, каліцтва) під час дії воєнного стану, а військово-лікарські комісії (ВЛК) створюватимуть при державних та комунальних закладах охорони здоровʼя.

Про це повідомив в ефірі «Єдині новини» голова комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Верховна Рада підтримала в другому читанні відповідні законопроєкти №9158 та №9154.

«Так, законопроєкт №9154 розширює перелік установ, де можуть бути організовані ВЛК. Бо ганьба, коли наші захисники протягом тижня або й більше займають о 5-й ранку чергу, а ще хтось з них на милицях чи на інвалідному візку, аби потрапити на ВЛК. Такого більше не має бути в нашій країні», – наголосив Михайло Радуцький.

Відтепер відкривати ВЛК дозволять в закладах охорони здоровʼя державної та комунальної власності, в установах МВС і СБУ, додав він.

«Також цей закон відкрив можливість постановою уряду, за якою НСЗУ затвердила пакет медгарантій, які буде сплачувати медустановам за надання послуг ВЛК», – пояснив голова комітету.

Окрім того, законопроєкт №9158 вніс зміни в Устав ЗСУ і дозволяє провести диджиталізацію.

«Як це може бути, що 21 столітті, в умовах повномасштабної війни наш військовий, аби отримати посвідчення з інвалідності, отримати заключення ВЛК, має повернутись в частину. А якщо ця частина, наприклад, під Бахмутом чи десь в Ялті, а йому треба отримати у командира довідки тільки в паперовому вигляді? Завдяки ухваленню законопроєкту ми матимемо можливість перейти на повну диджиталізацію, усе це має бути оцифровано в системі охорони здоров’я», – наголосив народний депутат «Слуги Народу».

Михайло Радуцький зауважив, що Уряд вже розробив декілька постанов і сподівається, що до кінця року «ми припинемо цю ганьбу з ВЛК».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy