Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

В Україні спростять порядок ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги

  • 404
В Україні спростять порядок ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги

Верховна Рада підтримала законопроєкт №9111, зокрема, за яким пропонується скасувати обов’язкове щомісячне звітування до запровадження можливості подання відповідних документів в електронній формі за допомогою автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги.

Як зазначає народний депутат «Слуги Народу» Роман Грищук, на сьогодні наше законодавство в питанні гуманітарної допомоги не відповідає потребам часу.

Існує низка бюрократичних та тривалих процедур, які не відповідають надзвичайним обставинам – повномасштабна війна рф проти України та масштабність гуманітарної допомоги, яка надходить до України за рахунок іноземних або вітчизняних донорів.

«Саме тому наше законодавство потребує змін і адаптації до кращих зразків правового регулювання відповідних питань в країнах ЄС. В умовах воєнного часу маємо спростити адміністрування операцій з гуманітарною допомогою для органів державної влади та місцевого самоврядування, донорів, отримувачів та набувачів допомоги. Це дозволить підвищити довіру волонтерської спільноти та гуманітарних організацій до держави, забезпечити сталий та прозорий механізм ввезення, зберігання та розподілу допомоги», – наголосив він.

Законопроєкт передбачає:

– створення правових підстав для розширення переліку отримувачів і набувачів гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану;

– врегулювання питання правового статусу транспортних засобів, що визнаються гуманітарною допомогою;

– вдосконалення порядку надання гуманітарної допомоги іноземним державам;

– спрощення порядку обліку та звітування про надходження та розподіл гуманітарної допомоги шляхом скасування обов’язкового щомісячного звітування до запровадження можливості подання відповідних документів в електронній формі за допомогою автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy